Choć wydawać, by się mogło, że zakup materaca to nic skomplikowanego, ani tym bardziej koniecznego do potwierdzenia certyfikatami to warto poświęcić temu tematowi nieco więcej czasu. Dobre produkty do spania będą certyfikowane i choćby z tego powodu, konieczne jest skierowanie uwagi w stronę materacy Hilding. Czy wiesz, jakie certyfikaty może mieć Twój materac? Dowiedz się więcej!

Choć bywa, że do zakupu materaca nie przykładamy większej uwagi, a tym bardziej nie rezerwujemy dla tego działania sporo czasu, to warto dowiedzieć się nieco więcej o kluczowych aspektach wpływających na jakość produktu.

Jednym z takich wyznaczników będzie odpowiednia certyfikacja. Co należy przez to rozumieć? Otóż, im materac posiada więcej certyfikatów dla potwierdzenia wysokiej jakości jego wykonania tym lepiej. 

A oto, najważniejsze z certyfikatów dla materacy! Przyjrzyjmy się im bliżej, podczas wspólnej lektury!

Certyfikat Oeko-TexR Standard 100

To dokument, który wydaje Instytucja zrzeszona w Stowarzyszeniu Oeko-Tex (Międzynarodowym Stowarzyszeniu na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych). W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że każdy materiał włókienniczy, który posiada taki certyfikat to pewność tego, że nie zawiera on substancji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Do takich substancji można zaliczyć chociażby: pestycydy, chlorofenole, parafiny, bądź zabronione barwniki azowe. Oczywiście lista wykluczających substancji jest znacznie dłuższa!

Certyfikat jakości TUV Rheinland ISO 9001

Certyfikat ten oznacza, że system zarządzania jakością w firmie spełnia najwyższe wymagania. Firma, regularnie dokonuje pomiarów i ekspertyz jakości wyrobów oraz zadowolenia klientów.


Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

Ważny, jeśli materac będzie przeznaczony dla dziecka. Takie produkty powinny spełniać określone normy.

Takich certyfikatów można pewnie jeszcze wymienić wiele. Mamy jednak nadzieję, że skupiliśmy uwagę na tych najważniejszych.

Dobry materac piankowy - wybierz Materac .zip marki Hilding

Jeśli szukasz naprawdę dobrego materaca to swoją uwagę możesz skierować na Materac .zip

To propozycja dla tych osób, które lubią dość twarde podłoża, ale także cenią sobie nową technologię pocket. Ciało jest tutaj idealnie podparte niemal w każdym miejscu, a także odpowiednio wentylowane. Równie ważnym elementem wykończenia tego materaca jest pokrowiec, który zapewnia wysoki poziom higieny. Ten materac sprężynowy to wyjątkowa jakość, na którą po prostu warto wydać nieco więcej pieniędzy. Oczywiście w ofercie marki jest również więcej bardzo dobrych produktów.

Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat wyboru odpowiedniego materaca lub poszukujesz innych rekomendacji to zajrzyj na https://www.zdrowykregoslup.pl. Ten artykuł powstał przy współpracy ze specjalistami z tej strony, dla których Twój zdrowy sen stanowi ogromne wyzwanie. Jeśli chcesz odkrywać, jak spać naprawdę zdrowo i wygodnie to postaw na materace, których jakość jest podparta certyfikatami. To zawsze najlepszy wybór!