Z roku na rok rośnie liczba kancelarii prawnych, których właściciele podejmują decyzję o wdrożeniu innowacyjnego oprogramowania. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest usprawnienie pracy poszczególnych pracowników, jak i całego zespołu. Jak się okazuje, niewielkim wysiłkiem i kosztem można zwiększyć zyski, a przede wszystkim jeszcze lepiej reprezentować klientów.

Jaki program dla kancelarii prawnych ułatwi efektywniejszą pracę?

Prawnicy muszą każdego dnia podejmować się szeregu wyzwań, w tym pamiętać o spotkaniach, rozprawach, terminach wysyłki pism, jak i przechowywać mnóstwo dokumentów czy notatek. A co, gdyby istniał program, dzięki któremu zapanowanie nad tymi kwestiami stanie się proste, jak nigdy wcześniej? Tego rodzaju rozwiązaniem jest właśnie Amberlo! O czym dokładnie mowa? Sprawdźmy to! 

Technologia w służbie prawnikowi

Program dla kancelarii prawnych to w obecnych czasach już nie tylko możliwość, lecz konieczność. Każdy podmiot działający na rynku prawniczym chce zachować wysoki poziom konkurencyjności, a także mieć jak najlepszy wizerunek na rynku. Można to osiągnąć na wiele sposobów, ale podstawą jest zawsze efektywność i skuteczność w bronieniu interesów swoich klientów. To dlatego rośnie liczba kancelarii, które korzystają z nowych technologii i przy ich użyciu są w stanie kompleksowo zarządzać wszystkimi prowadzonymi sprawami i nie tylko. 


Oprogramowanie dla kancelarii - jak działa?

W jaki sposób oprogramowanie dla kancelarii może zwiększyć efektywność pracy? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób i tak naprawdę nie ma jednej idealnej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od indywidualnych potrzeb konkretnej kancelarii czy zakresu usług, jakie oferuje. Jednym z popularnych i świetnie ocenianych narzędzi jest Amberlo, czyli oprogramowanie oparte na chmurze, co sprawia, że wszelkie dane gromadzone są w jednej przestrzeni i ma do nich dostęp każdy, kto posiada odpowiednie uprawnienia. Przydatną opcją są przypomnienia o rozprawach, spotkaniach i innych terminach, wysyłane do poszczególnych użytkowników np. za pomocą wiadomości e-mail. W ramach Amberlo można przechowywać dokumentację, zapisywać kontakty, notatki, organizować zebrania, dyskusję itp. Oprogramowanie to posiada poza tym funkcję wystawiania faktur oraz monitorowania płatności, a w razie konieczności także wysyłania klientom wezwań do zapłaty. Prawnicy przy użyciu tego narzędzia mogą kontrolować swój czas pracy i wydatki przy prowadzeniu danej sprawy czy też współpracy z konkretnym klientem. Z tego typu oprogramowania można korzystać indywidualnie, ale także przy większych sprawach, nad którymi pracuje cały zespół. Praca przebiegnie wówczas o wiele sprawniej, ponieważ każdy z pracowników będzie mógł na bieżąco zapoznać się z postępem prac.

Amberlo jest kompatybilne zarówno na systemach iOS, jak i Windows. Dysponuje również darmowym pakietem dla prawników prowadzących działalność jednoosobową. Warto podkreślić, że Amberlo ma już gotową integrację z GUS oraz raportowaniem JPK, a wkrótce pojawią się integracje z e-Nadawca oraz e-Court. 

Amberlo - dlaczego warto korzystać?

Ogromną zaletą platformy Amberlo jest to, że można korzystać z jej możliwości z dowolnego miejsca i o każdej porze. Jest przeznaczona dla wszystkich podmiotów, niezależnie od ich wielkości czy wagi realizowanych zadań. Tego rodzaju oprogramowanie spodoba się więc przede wszystkim prawnikom, którzy pracują w trybie zdalnym lub w terenie, choć nie tylko.  Amberlo można ponadto zintegrować z wieloma innymi programami, w tym m.in. Microsoft SharePoint, co znacznie ułatwia codzienną pracę. Warto dodać, że w razie jakichkolwiek pytań, użytkownicy tego oprogramowania w krótkim czasie otrzymają niezbędną pomoc, a co kilka tygodni mogą liczyć na nowe funkcje i ulepszenia. Najlepszym wyjściem jest sprawdzenie Amberlo w praktyce i przekonanie się o jego zaletach i szerokiej gamie możliwości! Prawnicy twierdzą, że odkąd zaczęli korzystać z Amberlo, rozliczają się o 25% więcej godzin miesięcznie, co oznacza ogromną poprawę dochodów kancelarii!