Nasz aktualny styl życia, do którego zmusiły nas obecne okoliczności, spowodował wzrost zainteresowania domowym majsterkowaniem. Podczas prac remontowych i innych zadań wykorzystujemy szereg różnych narzędzi – obowiązkową pozycją w naszym asortymencie powinna być wkrętarka. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaką wkrętarkę kupić, przychodzimy z pomocą – przedstawiamy ranking wiertarko-wkrętarek akumulatorowych 2020.

Na co zwracać uwagę, kupując wiertarko-wkrętarkę?

Coraz chętniej decydujemy się na remonty na własną rękę, a sklepy z materiałami budowlanymi cieszą się sporą popularnością. Musimy jednak zadbać o odpowiedni zestaw narzędzi, dzięki którym nasze prace będą przebiegać sprawnie. Jednym z niezbędnych przedmiotów dla majsterkowicza jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa.

Nowicjusze w tej kwestii mogą czuć się przytłoczeni liczbą produktów, tym bardziej że każdy wydaje się atrakcyjny. Aby zorientować się, jaka wkrętarka będzie najlepszym wyborem, warto zaznajomić się ze znaczeniem poszczególnych parametrów. Jedną z najistotniejszych kwestii jest napięcie, jakie posiada nasza wiertarko-wkrętarka. Mniejsze napięcie akumulatora pozwoli działać na materiałach wymagających większej precyzji i delikatności. Ponadto, wkrętarki o niższych napięciach są znacznie lżejsze, dzięki czemu przy długotrwałej pracy nie męczy operatora swoją wagą. Większe napięcie (od 18 V) zazwyczaj może wiązać się natomiast z funkcją udaru, która jest bardzo przydatna podczas wiercenia w ścianach.

Oto kolejne najważniejsze parametry, które podpowiedzą, jaka wiertarko-wkrętarka będzie odpowiednia:

·         liczba obrotów na minutę - wskazuje na prędkość pracy; im więcej obrotów, tym łatwiej i szybciej wykonamy nasze zadania.

·         moment obrotowy - większa wartość pozwala na pracę przy cięższych materiałach.

·         parametry akumulatorów (wkrętarka akumulatorowa) - zwracamy uwagę również na żywotność baterii i jej pojemność, a także na czas ładowania.

 

Ponadto ważnym aspektem dla użytkownika może być obecność silnika bezszczotkowego, co przekłada się często na nawet o połowę mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

 

Warto wziąć pod uwagę także akcesoria znajdujące się w zestawie: ładowarkę, dodatkowy akumulator, różnego rodzaju wkręty, wiertła i bity. Cena odgrywa także ważną rolę - wyższa najczęściej wiąże się z wysokiej jakości sprzętem. Nierzadko jednak okazuje się, że tańszy model również doskonale spełni nasze potrzeby.

Najlepsza wkrętarka akumulatorowa - zestawienie

Zastanawiając się, jak wybrać wkrętarkę, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje własne potrzeby oraz możliwości. Pod ich kątem możemy zarówno dostosować żądane parametry, jak i określić, jaka półka cenowa będzie odpowiednia. Dobrym nawykiem jest także sprawdzanie opinii na temat produktów od użytkowników, którzy mieli z nimi do czynienia. To świetny sposób, by zorientować się, jak narzędzie sprawuje się w praktyce.

 

Nasz ranking wkrętarek obejmuje różnorodne propozycje, które dotrą do każdego potencjalnego użytkownika. Wszystkie wymienione w nim wiertarko-wkrętarki akumulatorowe można znaleźć na stronie Bricoman.pl. Nie wskazujemy w rankingu żadnej pozycji przodującej - każda przedstawiona wkrętarka wyróżnia się na tle innych swoimi indywidualnymi cechami. Wybór powinien być dostosowany do naszych wymagań oraz roli tego narzędzia w naszych zadaniach. Wkrętarki w rankingu zostały również dobrane pod względem zróżnicowania cen - dzięki temu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oto 10 najciekawszych propozycji.

Wiertarko-wkrętarka kompaktowa BS12C2 AEG 12 V

Wiertarka niemieckiego koncernu AEG w cenie 480,00 zł została wyposażona w akumulator Li-Ion - dostępny jest także dodatkowy w zestawie. Pojemność akumulatora wynosi 1.5 Ah, a czas ładowania 30 min. Jego napięcie wynosi natomiast 12 V, co pozwala na swobodne wiercenie i wkręcanie. Maksymalny moment obrotowy wynosi 34 Nm, co wskazuje na możliwość pracy nawet przy cięższych pracach budowlanych. Produkt osiąga 0-350/1500 obr./min. Dodatkowymi informacjami są maksymalne zdolności wiercenia w: metalu - 10 mm, drewnie - 20 mm oraz możliwość 17-stopniowej regulacji momentu obrotowego.

Wiertarko-wkrętarka GSR 120-LI Bosch / 2 x 2,0Ah

Wiertarka marki Bosch w cenie 428,00 zł. W zestawie znajdziemy dwa akumulatory Li-Ion o pojemności 2.0 Ah, których czas ładowania wynosi 90 min, oraz ładowarkę. Ilość obrotów na minutę wynosi 0-400/1500, natomiast maksymalny moment obrotowy 30 Nm, co oznacza dobrą jakość pracy podczas remontów domowych. Bez problemu poradzi sobie z drewnem, płytami czy metalem. Produkt ma wbudowaną diodę LED, która doświetla obszar roboczy oraz wytrzymałą budowę i system ECP (Electronic Cell Protection).

Wiertarko-wkrętarka dwubiegowa 18 V DDF482RFJ

Wiertarka japońskiego producenta Makita to produkt z wyższej półki cenowej - 1 233,00 zł. Zestaw zawiera m.in. ładowarkę, końcówkę wkrętakową nr 2 oraz dwa akumulatory o pojemności 3.0 Ah (co wykracza ponad przeciętną pojemność), których czas ładowania wynosi 22 min. W danej wiertarko-wkrętarce mamy do czynienia z napięciem 18  V, które pozwala na pracę z twardą i trudną powierzchnią. Jej maksymalny moment obrotowy wynosi 62 Nm, co wskazuje na przystosowanie do cięższych prac budowlanych. Zakres obrotów na minutę to 0-600/1900. Produkt posiada także 21-stopniową regulację momentu obrotowego i 3-letnią gwarancję.

Wkrętarka udarowa 10,8 V 34Nm POWERMAXX SB Basic Metabo / 2 x 2,0Ah

Wkrętarkę niemieckiego producenta Metabo można nabyć w cenie 399,00 zł. W zestawie znajdziemy dwa akumulatory o pojemności 2,0 Ah. Jej obroty mieszczą się w zakresie 0-360/1400 obr./min. Co więcej, jej maksymalny moment obrotowy w postaci 34 Nm pozwala na zastosowanie urządzenia przy nieco cięższych pracach budowlanych. Wykazuje napięcie o mocy 10,8  V i funkcję udarową, która pozwala m.in. na wiercenie w cegłach czy betonie.

Wiertarko-wkrętarka 18 V DCD790D2 DeWalt / 2 x 2,0Ah

Wiertarka amerykańskiego producenta DeWalt w cenie 699,00 zł. Zestaw składa się z m.in. dwóch akumulatorów o pojemności 2.0 Ah i ładowarki wielonapięciowej XR. Czas ładowania wynosi 40 min. Uzyskuje 0-600/2000 obr./min, co plasuje ją przy górnej granicy średniej klasy wiertarko-wkrętarek. Dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu wynoszącemu 60 Nm i napięciu w postaci 18 V  możemy wymagać od niej więcej i w trudniejszych warunkach. Ponadto posiada 2 biegi, 15-pozycyjną regulację momentu obrotowego, metalowe koła zębate mające znaczny wpływ na jakość pracy oraz żywotność, a także bezszczotkową technologię budowy silnika oraz oświetlenie LED umieszczone w stopie.

Wiertarko-wkrętarka RANGE 18 V BS18C2X LI-202 AEG

Kolejna wiertarka niemieckiej firmy AEG, której cena wynosi nieco więcej, bo 935,00 zł. W zestawie znajdziemy dwa akumulatory o pojemności 2.0 Ah. Napięcie produktu wynosi 18  V i pozwala na pracę z trudniejszym materiałem. Uzyskuje 0-450/180 obr./min i dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu, wynoszącemu 60 Nm, można więcej od niej wymagać. Ponadto ma 2 biegi, zdejmowany uchwyt, a także jest objęta gwarancją na 2 lata.

Wiertarko-wkrętarka 18 V GSR 18 V-60 FC Bosch / 2 x 5,0Ah

Wiertarka Bosch w cenie 2249,00 zł. W skład zestawu wchodzi m.in. ładowarka i dwoma akumulatory Li-Ion, których pojemność wynosi 5.0 Ah, co wykracza znacznie ponad średnią. Maksymalny moment obrotowy sięga 60 Nm, natomiast napięcie 18  V, dzięki czemu trudne warunki czy materiały w pracy nie stanowią problemu. Obroty osiągają 1900 obr./min. Dodatkowo produkt posiada 2 biegi oraz silnik bezszczotkowy.

Wiertarko-wkrętarka 18 V GSR 18 V-50 Bosch / 2 x 2,0Ah

Kolejna wiertarka marki Bosch dostępna jest w cenie 699,00 zł. W zakupionym zestawie znajdziemy ładowarkę i dwa akumulatory Li-Ion. Ich pojemność wynosi 2.0 Ah, a czas ładowania 55 min. Napięcie sięga 18  V, natomiast maksymalny moment obrotowy 50 Nm, co składa się na możliwości pracy z cięższymi materiałami i w trudniejszych warunkach. Obroty wynoszą 0-460/1800 obr./min.

Wiertarko-wkrętarka SF8E12303 Fachman / 2 x 2,0Ah

Bezprzewodowa wiertarka firmy Fachman w cenie 219,00 zł posiada w zestawie ładowarkę, dwa akumulatory o pojemności 2.0 Ah, których czas ładowania wynosi 1h. Jest to wiertarko-wkrętarka litowo-jonowa, ze specjalnymi dwoma bateriami o pojemności 1.5 Ah i napięciu 18  V. Ilość obrotów na minutę wynosi 0-400/1500, natomiast maksymalny moment obrotowy 28 Nm, co pozwala na pracę typowo domową przy drewnie, płytkach czy metalu. Ponadto produkt posiada regulację momentu obrotowego 18+1.

Wiertarko-wkrętarka 18V DCD796P2 DeWalt / 2 x 5Ah

Ta wiertarko-wkrętarka marki DeWalt charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Model 18V DCD796P2 w zestawie posiada dwa niezwykle wydajne akumulatory Li-Ion XR, których czas ładowania wynosi około godziny. Lekka, niezwykle kompaktowa konstrukcja umożliwia pracę nawet w ciasnych pomieszczeniach, a dwubiegowa przekładnia przyczynia się do zwiększenia żywotności każdej z baterii. Maksymalny moment obrotowy tego modelu to 70 Nm, a ilość obrotów na minutę wynosi 0-550/2000.

Zakup wiertarko-wkrętarki akumulatorowej - dlaczego warto?

To zaskakująco przydatne narzędzie - nawet jeśli nie planujemy w najbliższym czasie remontu czy innego większego projektu, warto mieć do dyspozycji wiertarko-wkrętarkę. Takie urządzenie stanowi nieocenioną pomoc na przykład podczas montowania mebli. Wkrętarki akumulatorowe są ponadto bardzo wygodne i intuicyjne - wystarczy chwycić urządzenie w rękę, by poznać sposób jego obsługi. Samodzielne wykonanie prac w domu jest w stanie nie tylko dać nam mnóstwo satysfakcji, ale także umożliwić zaoszczędzenie pieniędzy na korzystaniu z pomocy fachowców.