Nowe wyposażenie domu i ogrodu kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jeśli urządza się wnętrza i taras „od zera”. Taki koszt jest zbyt duży dla wielu osób, dlatego by zaoszczędzić, warto zdecydować się na zakup używanych mebli i sprzętów. Wiele z nich jest w znakomitym stanie, a ich cena jest przystępna. Czego warto szukać na portalach ogłoszeniowych?

Drewniane i skórzane meble

Na portalach ogłoszeniowych warto szukać zwłaszcza mebli drewnianych i skórzanych. Oba materiały łatwo odnowić, by dać im drugie życie. Drewno można wyszlifować i pomalować przezroczystą bejcą lub farbą w dowolnym kolorze. Ciekawy efekt uzyska się, gdy wybierze się białą, matową farbę, którą przetrze się papierem ściernym p wyschnięciu. Postarzane meble vintage to hit ostatnich lat. 

Meble skórzane są trwałe i stylowe, dlatego kanapy lub fotele ze skóry naturalnej są ponadczasowym wyborem. Skórzana tapicerka wymaga pielęgnacji specjalnymi preparatami, jednak z czasem nabiera jeszcze większej elegancji, a jej kolor się pogłębia. Dodatkowo materiał jest wytrzymały i odporny na plamy, co wydłuża żywotność mebli wypoczynkowych. Używane meble w dobrym stanie znajdziesz na stronie sprzedawacz.pl. 

Wśród mebli drewnianych i skórzanych z drugiej ręki na uwagę zasługują zwłaszcza zestawy wypoczynkowe do salonu, stoły do jadalni oraz krzesła. Nowe meble tego typu kosztują nawet kilka tysięcy złotych za komplet. Używane zestawy kupi się za kilkaset złotych, a ewentualny koszt ich renowacji wynosi 200-300 zł w zależności od wybranych farb i akcesoriów. 

Meble do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy jest jednym z najdynamiczniej zmieniających się pomieszczeń w całym domu. Niemowlę szybko wyrasta z łóżeczka i pojawia się konieczność przygotowania nowego miejsca do spania. Przedszkolak potrzebuje miejsca do zabawy, przestrzeni do przechowywania wielu maskotek, lalek i samochodzików, a także stolika z niskim krzesełkiem. Dziecko rozpoczynające naukę w szkole powinno mieć natomiast biurko z wygodnym krzesłem, a nastolatek powinien móc rozwijać swoje pasje i cieszyć się odrobiną prywatności. Z tych powodów rodzice kilkukrotnie wymienią całe wyposażenie pokoju zanim dziecko dorośnie, by lepiej przystosować przestrzeń do jego potrzeb. Aby zaoszczędzić, warto wybierać meble używane z oferty https://sprzedawacz.pl/dom_ogrod/meble/.

Używane łóżeczko niemowlęce kosztuje około 100-200 złotych, jednak gdy śledzi się oferty na portalu ogłoszeniowym na bieżąco, znajdzie się meble oddawane za darmo lub za symboliczne kwoty. Podobnie jest w przypadku komód z przewijakiem, stoliczków i krzesełek dla małych dzieci bądź biurek. Niedrogo kupi się również łóżko piętrowe dla rodzeństwa, które ułatwia zagospodarowanie niewielkiego pokoju dla sióstr lub braci. 

Wśród używanych mebli do pokoju dla maluchów na uwagę zasługują również regały i komody na zabawki. Modele z wyciąganymi pojemnikami z tworzywa sztucznego, regały tworzące praktyczne przepierzenia i komody-domki to jedne z najciekawszych propozycji w tej kategorii. 

Komputery, telewizory oraz sprzęty AGD

Nowy komputer dobrej klasy kosztuje 3-4 tysiące złotych. Podobną sumę powinno się przygotować, by kupić nowy telewizor. Podstawowe sprzęty do kuchni oraz pralka to wydatek rzędu 10 tysięcy złotych. Urządzenia używane kupi się maksymalnie za połowę tej ceny, co stanowi spore odciążenie dla domowego budżetu. Jeśli sprzęty będą już po gwarancji, większość z nich właściciele sprzedadzą za symboliczną kwotę.

Pośród ogłoszeń na https://sprzedawacz.pl/elektronika/rtv_agd/ uwagę warto zwrócić na sprzęty wystawiane przez komisy. Są to urządzenia sprawdzone pod względem stanu technicznego. Wiele z nich jest objętych gwarancją sprzedawcy na okres 6-12 miesięcy, co daje dodatkową pewność, że sprzęt będzie działać sprawnie przez dłuższy czas.

Wyposażenie ogrodu - co wybrać na portalach ogłoszeniowych?

Używane wyposażenie do ogrodu, na które warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim meble technorattanowe i z drewna egzotycznego. Są to materiały o wysokim stopniu odporności na uszkodzenia mechaniczne i negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Nowe meble z technorattanu i drewna egzotycznego kosztują od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Używane zestawy są zwykle o połowę tańsze, a można je użytkować nawet przez kilkanaście kolejnych lat, jeśli tylko zadba się o odpowiednią konserwację.

Wyposażenie garażu

Dodatkowo wśród używanych mebli i sprzętów warto poszukać wyposażenia do garażu. Regały pomogą uporządkować liczne narzędzia przydatne w ogrodzie oraz w czasie mycia i pielęgnacji samochodu. Ponadto na https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/ dostępne jest wyposażenie warsztatu, które umożliwi dokonywanie drobnych napraw auta bez wizyty u mechanika. Za wszystkie meble i narzędzia przydatne w garażu oraz podczas pielęgnacji ogrodu zapłaci się niewiele ponad kilkaset złotych, jeśli tylko wybierze się przedmioty z drugiej ręki. Dzięki temu zaoszczędzi się sporo pieniędzy, które wydałoby się na usługi ogrodnicze lub w warsztacie samochodowym.