Sezon zimowy w pełni, a to oznacza, że ilość pacjentów zgłaszających się do poradni lekarskich z objawami przeziębienia i grypy wciąż wzrasta. Co prawda na horyzoncie widać już wiosenne dni, jednak niech nas to nie zmyli. Nagłe zmiany temperatury nie wpływają korzystnie na nasz układ immunologiczny, co w połączeniu z nieadekwatnie dobraną odzieżą jest prostym przepisem na zarażenie się infekcjami wirusowymi, w tym również grypą. Możemy jednak skutecznie przeciwdziałać chorobie - nie tylko przyjmując naturalne antybiotyki czy suplementy diety wzmacniające odporność. Dzięki innowacyjnej technologii Plasmcluster wykorzystywanej w oczyszczaczach powietrza marki SHARP uzyskujemy powietrze w mieszkaniu wolne nie tylko od szkodliwych pyłów czy alergenów, ale przede wszystkim od czynników chorobotwórczych na czele z wirusami grypy.

Grypa - nieleczona może mieć poważne konsekwencje

Choć medycyna w ostatnich kilkunastu latach bardzo mocno się rozwinęła, walka z powikłaniami po zakażeniu wirusem grypy wciąż nie należy do najłatwiejszych. Często bagatelizujemy pojawiające się nasilające się objawy choroby, do których należą: wysoka gorączka, bóle mięśni, bóle głowy, suchy kaszel oraz ogólne rozbicie. Próbujemy leczyć się domowymi sposobami, jednak w wielu przypadkach wizyta u lekarza pierwszego kontaktu wydaje się niezbędna. Powikłania po grypie mogą być opłakane w skutkach. Na szwank narażamy nie tylko nasze drogi oddechowe, ale również serce, mięśnie, a nawet mózg. Zapalenie opon mózgowych należy do jednych z najczęstszych następstw niedoleczonej grypy.

Technologia Plasmucluster w walce z grypą

Coraz więcej osób inwestuje w wysokiej klasy oczyszczacze powietrza, do których z pewnością można zaliczyć urządzenia marki SHARP. Japoński producent, w trosce o swoich klientów, od lat udoskonala swoje urządzenia, które wyróżniają się wysoką wydajnością i funkcjonalnością. Nie inaczej jest w przypadku oczyszczaczy powietrza, które wzbogacone są o innowacyjną technologię Plasmcluster niezwykle skuteczną w walce z wirusami przeziębienia i grypy. Technologia Plasmcluster po raz pierwszy pojawiła się w oczyszczaczach powietrza SHARP na początku XXI wieku i od tamtej pory stanowi ich integralną część.

W czym tkwi fenomen Plasmcluster? Technologia ta swoją skuteczność zawdzięcza produkcji odpowiedniej ilości jonów dodatnich i ujemnych, które powszechnie występują w warunkach naturalnych. Jony H+ i O- wraz z otaczającymi je cząsteczkami wody tworzą stabilne struktury, które w kontakcie z wirusami, alergenami czy innymi drobnoustrojami powodują ich rozpad poprzez naruszenie struktury białkowej. Co więcej, jonizacja wytwarzana przez oczyszczacz powietrza marki SHARP jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia, dzięki czemu okazuje się niezwykle pomocny w domostwach, w których obecne są małe dzieci.

Nawilżacz powietrza potrzebny od zaraz

Nasza świadomość konsumencka z każdym rokiem przybiera na sile, dlatego wobec wysokiej klasy urządzeń mamy coraz większe wymagania. Podobnie jest w przypadku oczyszczaczy powietrza, które mają nie tylko czynić powietrze w naszym mieszkaniu wolnym od zanieczyszczeń, wirusów i innych patogennych czynników czyhających na nasze zdrowie i życie. Oczyszczacze marki SHARP często pełnią również funkcję nawilżacza powietrza. Niski poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu niekorzystnie wpływa na stan naszej skóry - ma tendencję do pękania, przez co nasza naturalna bariera ochronna przed wirusami grypy zostaje poważnie naruszona. Podobnie z błoną śluzową - przesuszona czy uszkodzona wskutek nieodpowiedniego nawilżenia jest bardziej podatna na infekcje nie tylko o podłożu wirusowym, ale również bakteryjnym czy grzybiczym. Dlatego też warto kompleksowo zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych, kupując nowoczesnych oczyszczacz i nawilżacz powietrza.