Często nie możesz znaleźć kluczy albo telefonu? Ten drobiazg jest dla Ciebie! iFind to lokalizator Bluetooth działający bez baterii.

 

iFind to niewielki, płaski brelok zaprojektowany w Teksasie. Działa podobnie, jak inne urządzenia tego typu dostępne na rynku -  łączy się z naszym telefonem, dzięki technologii bluetooth. Różni się jednak tym, że nie potrzebuje ani ładowania, ani baterii. Nic więc dziwnego, że urządzenie szybko zyskało popularność na portalu finansowania społecznościowego Kickstarter. Na 39 dni przed końcem zbiórki iFind zebrał już ponad 50 tysięcy dolarów więcej niż potrzebował.

Jak to działa? "Brelok" wystarczy przybliżyć do naszego telefonu i włączyć specjalną aplikację. Po sparowaniu urządzeń można już z niego korzystać. Działa na kilka sposobów. Może informować nas, kiedy znajdziemy się zbyt daleko od naszej torby - w telefonie włączy się wtedy alarm. To ciekawa funkcja również dla osób, które chcą mieć pod kontrolą dzieci bawiące się przy domu. Aplikacja pozwoli nam również dotrzeć do zgubionych kluczy.

A co jeżeli zgubimy telefon? Gdy mamy przy sobie iFind wystarczy nim potrząsnąć, żeby nasz telefon odezwał się. Producenci zapewniają, że urządzenie działa nawet na 60 metrów. Zapowiadają, że będzie dostępne w sprzedaży już w październiku.