Facebook za dwa miliardy dolarów kupił firmę Oculus VR, producenta okularów dzięki którym można oglądać wirtualną rzeczywistość. O zakupie Mark Zuckerberg poinformował na swoim profilu na FB.

Nowa firma kosztowała go dwa miliardy dolarów, z czego 400 milionów to gotówka, a reszta to akcje. Dodatkowe 300 milionów Facebook wypłaci za osiągnięcie wyznaczonych celów. Oculus VR to lider w technologii wirtualnej rzeczywistości. W ciągu półtora roku twórcom firmy udało się przejść z prototypu zbudowanego w garażu do pełnoprawnego produktu - okularów Oculus Riff. Dzisiaj razem z Facebookiem będziemy starali się stworzyć najlepszą platformę wirtualnej rzeczywistości - komentują przedstawiciele Oculus VR. 

Po co Markowi Zuckerbergowi wirtualna rzeczywistość? Założyciel Facebooka tłumaczy, że jego misją jest uczynić świat bardziej otwartym i połączonym. "W tym momencie czujemy, że jesteśmy w miejscu, w którym możemy rozpocząć stawiać kolejne kroki, aby zwiększyć osobiste doświadczenia i przeżycia" - napisał na swoim profilu. Jak przyznał na początku jego pracownicy będą chcieli skoncentrować się na grach wideo, ale to tylko początek wielkiej podróży w wirtualną rzeczywistość. W przyszłości dzięki wirtualnym okularom być może będzie można uczestniczyć w zajęciach, kursach czy wykładach, a nawet "spotkać się" z lekarzem.

Wirtualna rzeczywistość była tylko marzeniem, ale kiedyś tak samo mówiono o internecie, telefonach komórkowych, czy komputerach - wyjaśnia Mark Zuckerberg. Uważamy, że pewnego dnia wirtualna rzeczywistość stanie się w pewnym sensie codziennością - dodaje.