Piękna, kolorowa, przytulna kuchnia dla uczniów została otwarta w Szkole Podstawowej nr 11 w Tychach. Dzieci uczą się w niej, jak zdrowo się odżywiać. Młodsze same przygotowują śniadania, a starsze nawet pieką ciasta, oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli. Dziś uczniowie robili owocową sałatkę.

Mam tu jabłko, banana, gruszkę i pomarańczę. I posłodzimy to miodem, podobnie jak ziołową herbatę z lipy i mięty - opowiadały reporterce RMF FM dzieci z klasy III a.

Na pomysł otwarcia w szkole kuchni dla uczniów wpadli nauczyciele. Obserwowali, co dzieci przynoszą na drugie śniadanie. Były to, niestety, bardzo często batoniki, słodkie napoje takie jak cola - wylicza Joanna Dobrzańska, wychowawczyni klasy III a.

Teraz menu śniadaniowe bardzo się zmieniło. Jemy kanapki z serem, szynką, pomidorem, sałatą i rzodkiewką - chwalą się uczniowie i dodają - To jest pyszne i bardzo lubimy to robić.

Kulinarne zajęcia odbywają się nie tylko w porze śniadaniowej, ale również po południu. Nauczyciele prowadzą je za darmo. Włączają się też rodzice. Szukamy w domu przepisów, podpowiadamy dzieciom, co można zrobić i uczestniczymy w tych zajęciach. To jest bardzo fajna zabawa - mówi jedna z mam.

Kuchnię udało się urządzić dzięki pieniądzom z Urzędu Miasta, ze środków Rady Rodziców i dzięki sponsorom.