Jeżeli dysponujemy kawałkiem wolnego terenu w ogrodzie i chcemy sprawić naszym dzieciom bardzo dużo radości, zdecydowanie mamy ogrom możliwości. Dużą popularnością cieszą się przydomowe strefy relaksu i zabawy, gdzie dziecko może aktywnie spędzić czas, bawić się z rówieśnikami lub rodzicami, pozytywnie rozładować emocje, ćwiczyć zachowania społeczne i motorykę. Drewniane palce zabaw to coraz częściej nie dodatek, a podstawowe wyposażenie ogrodu.

Przydomowy ogród - to właśnie miejsce, gdzie cała rodzina, wraz ze znajomymi może spędzać wspólnie czas. Dobrze zorganizowana przestrzeń oraz dobre wyposażenie, które odgrywa również znaczącą rolę sprawią, że praktycznie o każdej porze roku będzie szansa na zabawę, grillowanie, aktywność fizyczną w postaci np. grania w piłkę. Latem popularnością cieszą się różnego rodzaju baseny ogrodowe i atrakcje wodne. Jeżeli zależy nam na atrakcji całorocznej, drewniane place zabaw będą idealnym wyjściem. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rozwiązań, które umożliwią nam zaaranżowanie takiej strefy zabawy, jaką chcemy.


Gdzie szukać odpowiedniego placu zabaw dla dzieci?

Przede wszystkim, gdy określimy własne oczekiwania, powinniśmy poszukać odpowiednich firm w sieci oraz na rynku lokalnym. Najlepszym wyjściem jest kontakt bezpośrednio z producentem, wtedy będziemy mieli możliwość, aby wybrać taki plac zabaw, który z naszego punktu widzenia będzie odpowiedni. Pomoc otrzymamy w firmie https://woodlit.pl/. Współpraca z firmą, która jest blisko nas sprawi, że plac zabaw otrzymamy szybko, również będziemy mogli go obejrzeć osobiście.

Jakość i bezpieczeństwo

Gdy decydujemy się na zakup drewnianego placu zabaw, nie kierujmy się tylko i wyłącznie ceną, ale przede wszystkim komfortem zabawy oraz bezpieczeństwem naszych dzieci. Plac zabaw musi być bezpieczny i spełniać wszystkie swoje funkcje. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na:

  •  jakość drewna, które jest zastosowane do budowy,
  •  sposób łączenia ze sobą wszystkich elementów placu zabaw,
  •  stabilność całej konstrukcji,
  •  odporność na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych,
  •  bezpieczeństwo stosowania akcesoriów dodatkowych,
  •  brak ostrych krawędzi.


Nad wyborem odpowiedniego modelu placu zbaw zdecydowanie warto się dobrze zastanowić, gdyż jest to inwestycja nie na jeden lub dwa sezony, ale na wiele lat. Ponad to z placu zabaw dzieci będą mogły korzystać praktycznie przez cały sezon.

Zobacz także: http://www.x-mag.pl/plac-zabaw-w-klasycznym-ogrodzie-czy-takie-rozwiazanie-sie-sprawdzi/