Rolety dzień noc już od kilku sezonów stanowią najchętniej wybierane osłony okienne. Nie ma w tym nic dziwnego z uwagi na to, że spełnią oczekiwania zarówno osób ceniących sobie niebanalny design, jak i tych, którzy szukają funkcjonalnych rozwiązań. Pozostaje pytanie czy rolety na dzień i na noc mogą być zastosowane w każdym pomieszczeniu?

Rolety dzień noc - duet funkcjonalności i designu

 

Rolety dzień i noc (np. https://rolety.eu/pl/11-rolety-dzien-noc) stanowią dużą konkurencję dla swoich klasycznych odpowiedników. Zainteresowanie sobą zawdzięczają głównie swojej charakterystycznej budowie, która umożliwia dowolną, dopasowaną do indywidualnych preferencji regulację poziomu nasłonecznienia we wnętrzu.

Rolety dzień noc składają się z poziomych pasów, które wykonano z dwóch różnych materiałów - zaciemniającego oraz transparentnego. Takie połączenie stanowi świetny sposób zarówno na wprowadzenie światła do wnętrza (w różnym stopniu natężenia), jak i jego zaciemnienie.

Rolety na dzień i na noc dostępne są w trzech wariantach. Możemy zdecydować się na klasyczny, przysłaniający całą wnękę model, który montowany jest do sufitu lub ściany, albo też postawić na roletę mini montowaną w ramie okiennej. Pozostaje jeszcze przylegająca bezpośrednio do szyby roleta w kasecie.

Czy rolety dzień noc pasują do każdego wnętrza?

Tak. Tego typu rolety świetnie odnajdą się w każdym wnętrzu z uwagi na swój design, a także formę. Z powodzeniem można wprowadzić je do aranżacji w których dominuje styl nowoczesny, ale równie dobrze poradzą sobie w stylistyce utrzymanej w bardziej przytulnym tonie.

Niemniej dobrze sprawdzą się w roli dekoracji okna we wnętrzu, w którym gości industrialny aranż, jednak równie świetnie poradzą sobie w przaśnych, rustykalnych przestrzeniach. Wszystko dlatego, że rolety na dzień i na noc są skonstruowane w taki sposób, że można je wykorzystać jako samodzielną dekorację, ale równie dobrze zestawić z zasłonami lub firankami. Są uniwersalne, co doskonale można wykorzystać planując wystrój przestrzeni.

Najpopularniejszym kolorem tego typu rolet jest aktualnie szary np. https://rolety.eu/pl/rolety-dzien-noc-classic/138-roleta-dzien-noc-classic-popiel-21.html

Rolety noc dzień można wprowadzić do mieszkania, domu, ale także budynków użyteczności publicznej. We wszystkich tych przypadkach spełnią swoją rolę - umożliwią regulację światła, ale też nadadzą im charakteru.  

Rolety dzień noc są świetnym wyborem jeśli szukamy rozwiązania funkcjonalnego i jednocześnie na tyle uniwersalnego, żeby odnaleźć się w każdej aranżacji. To także sposób na uniknięcie firanek. Tego typu rolety doskonale je zastąpią. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu rolet w rozmaitych wariantach kolorystycznych, więc nie powinno być większych problemów z dopasowaniem ich do indywidualnych preferencji.

 

Artykuł powstał we współpracy z rolety.eu