Dlaczego warto kupić telewizor 4K?

Artykuł sponsorowany
Czwartek, 25 marca (11:22)

Na rynku sprzętów RTV możemy znaleźć coraz nowsze technologie. Nie inaczej jest z telewizorami, gdzie coraz większą popularność zyskują telewizory 4K. Choć pandemia nie odpuszcza i chodzenie do kin w wielu miastach nie jest możliwe, to telewizor 4K może dać nam namiastkę sali kinowej i sprawić, że - z pomocą zgaszonego światła - choć na chwilę poczujemy się jak w kinie. Czym są telewizory 4K i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

O co chodzi z 4K?

Telewizory 4K, to obecnie bardzo modne stwierdzenie, ale czy każdy z nas wie, o co tak naprawdę w tym chodzi? Najprościej rzecz ujmując, chodzi o rozdzielczość obrazu. W przypadku telewizorów 4K, jest ona aż czterokrotnie większa, niż w standardowych telewizorach z popularną opcją Full HD. Ktoś, kto cieszy się dość dobrym wzrokiem, zauważy różnicę już w przypadku sprzętu, jakim jest telewizor 40 cali.

Rozdzielczość 4K, to inaczej 3840 pikseli poziomych oraz 2160 pionowych, czyli razem aż 8,3 miliona maleńkich kropek, ustawionych jedna obok drugiej, na Twoim ekranie. To właśnie z nich składa się obraz, który oglądasz w telewizorze. Im gęściej kropki są ułożone, tym głębszy i bardziej żywy wydaje się widziany przez Ciebie obraz, a dynamiczne ruchy płynniejsze. To właśnie gęstość pikseli, stanowi bowiem o wyjątkowości telewizorów 4K. Żywy, niemal realistyczny obraz, pozwala poczuć się jak na stadionowych trybunach podczas meczu lub koncertu ulubionego wykonawcy. A wszystko to w zaciszu Twojego własnego domu! 

Ile cali wybrać?

Za każdym razem, kiedy kupujemy telewizor, jest to chyba jedno z pierwszych pytań, jakie sobie zadajemy. Jakość 4K zauważymy oczywiście najlepiej na dużym formacie. Jeżeli zatem mamy na tyle miejsca do zagospodarowania w mieszkaniu, warto wybrać telewizor 65 cali. Właściwe decydując się na tak duży sprzęt, wersja 4K jest jedyną słuszną opcją. Nawet osoby, które nie cieszą się sokolim wzrokiem, zauważą w przypadku innej wersji, niewielkie piksele na ekranie. Z czasem można się do tego defektu przyzwyczaić, ale po co, skoro mamy na wyciągnięcie ręki dużo lepszy sprzęt? W dodatku często w naprawdę atrakcyjnych cenach!

Do kompletu przyda się jeszcze wygodna kanapa lub fotel oraz stolik na przekąski i można cieszyć się krystalicznie czystym obrazem, bez ani jednego piksela! Oczywiście w przypadku mniejszej przekątnej ekranu, również warto rozważyć opcję 4K. Nie będzie ona co prawda tak spektakularna, ale z pewnością różnicę między Full HD a 4K zauważą wszyscy domownicy. Szczególnie, jeżeli telewizor służy też jako ekran do gier z bogatą grafiką. 

Dostępne programy

Jeszcze kilka lat temu, wybór audycji w 4K, był bardzo ograniczony. Dlatego wielu konsumentów nie decydowało się na zakup tak nowoczesnego sprzętu w obawie, że zwyczajnie nie będą mieli, co oglądać w tej opcji. Obecnie mamy jednak coraz większy wybór programów, które możemy oglądać w rozdzielczości 4K. Filmy i seriale w tej rozdzielczości, posiadają w swojej ofercie nie tylko popularne kanały telewizyjne, ale również tak popularne platformy streamingowe, jak Netflix, czy Youtube. 

Co więcej, film w rozdzielczości 4K, można obecnie nakręcić przy użyciu większości smartfonów! Dlatego też nie ma się już czym martwić - treści do cieszenia oka tak wysoką rozdzielczością, jest obecnie bardzo dużo i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki