Na HBO GO można zobaczyć nie tylko komedie, kryminały, thrillery czy seriale, lecz także filmy dokumentalne. Takie produkcje mogą spodobać się ludziom, którzy interesują się biografiami znanych osób lub przeszłymi wydarzeniami, różnymi intrygującymi momentami w historii.

"I ty możesz zostać miss"

Konkurs "I ty możesz zostać miss" przeznaczony jest dla niepełnosprawnych dziewczynek, które marzą o tym, aby poczuć się pięknie i wyjątkowo. Pomysłodawczynią konkursu była Abbey Curran, która wierzyła w to, że pewne wady mogą przerodzić się w zalety i sprawić, że uczestniczki konkursu będą podziwiane przez publiczność, dzięki czemu ich samoocena znacznie wzrośnie. Film został wyprodukowany przez HBO i prezentuje historię ośmiu dziewczynek, które jadą na konkurs do Kewanee w stanie Illinois, aby zmierzyć się nie tylko ze sobą, ale także z własną niepełnosprawnością oraz różnymi problemami. Film dodatkowo jest portretem Abbey Curran, wyjątkowej kobiety, która sama była niepełnosprawną miss i chciała nauczyć kolejne uczestniczki radości życia. Inne filmy dokumentalne produkcji HBO można zobaczyć w telewizji lub online.

"Jane Fonda w pięciu odsłonach"

Kolejną interesującą produkcją jest "Jane Fonda w pięciu odsłonach", czyli film przedstawiający Jane Fondę jako dziewczynę z sąsiedztwa, seksbombę, aktywistkę, instruktorkę fitness i zdobywczynię Oskara. Cały film bazuje na dwudziestojednogodzinnym wywiadzie z Fondą, w trakcie którego udzieliła ona wielu ciekawych informacji na temat swoich przeszłych dokonań, wzlotów i upadków. Cztery części dokumentu koncentrują się na mężczyznach, którzy mieli znaczący wpływ na życie i osiągnięcia słynnej aktorki. Warto dodać, że w produkcji pojawia się osiemdziesięcioletnia Jane Fonda, która jawi się jako kobieta szczęśliwa i spełniona. 

"Utalentowany oszust"

"Utalentowany oszust" to produkcja przedstawiająca historię mężczyzny, któremu udało się stworzyć fikcyjną tożsamość i dostać się na prestiżowy uniwersytet Princeton w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiał się on jako Alexi Santana, mimo że w rzeczywistości nazywał się James A. Hogue. Mężczyzna dzięki oszustwu i swojemu talentowi sportowemu zdobył stypendium na uniwersytecie Princeton. Dokument przedstawia wcześniej niepublikowane wywiady z reporterami, samym Jamesem, a także z jego znajomymi. 

"Dzieciaki z showbiznesu"

"Dzieciaki z showbiznesu" to produkcja dokumentalna, która przedstawia kulisy karier dziecięcych aktorów w przemyśle rozrywkowym. W filmie pojawiają się wątki dotyczące ryzyka oraz trudności, których doświadczają młodzi aktorzy i celebryci. Widzowie mają szansę poznać kulisy przemysłu rozrywkowego oraz zrozumieć motywacje działających w showbiznesie dzieci, nastolatków i ich rodziców. Autorem dokumentu jest Alex Winter, który sam zadebiutował przed kamerą jako dziecko.