Brytyjski sprinter James Ellington znalazł sponsora za pośrednictwem serwisu aukcyjnego. Lekkoatleta otrzyma od niego około 32,5 tys. funtów. Dzięki tym pieniądzom będzie mógł przygotować się do igrzysk.

Ellington zdecydował się szukać sponsora poprzez serwis aukcyjny, bo pomoc finansowa, jaką otrzymuje w ramach programu rządowego wspierającego utalentowanych sportowców, nie jest wystarczająca. Pozwala mu pokryć jedynie codzienne wydatki oraz rachunki za opiekę medyczną.

Aby móc poświęcić się przygotowaniu do igrzysk Brytyjczyk potrzebował przynajmniej 30 tys. funtów, które mógłby przeznaczyć na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania, odżywki oraz sprzęt i stroje. W zamian zaoferował miejsce reklamowe na strojach, które będzie nosił m.in. podczas treningów i konferencji prasowych aż do zakończenia imprezy.

26-letni Ellington, który specjalizuje się w biegach na 100 i 200 m, miał trudności ze znalezieniem sponsora. W minionym sezonie powrócił do czołówki brytyjskich sprinterów. Osiągnął na 200 m rezultat 20,53, co jest trzecim wynikiem w tym roku w Wielkiej Brytanii oraz wziął udział w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w południowokoreańskim Daegu.