Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego w środę uczniowie wracają do nauki. Ta może być przyjemna dzięki mobilnym aplikacjom, które zostały przygotowane z myślą o szkole.

Aplikacji, które mogą przydać się w szkole możemy szukać zarówno w App Store, jak i Google play. Niektóre z nich to po prostu gadżety, inne są całkiem przydatnymi programami. Na początek przyda się plan lekcji. Część smarfonów i tabletów ma już wbudowane terminarze, ale szczególnie dla najmłodszych uczniów będą one mało czytelne. Plany lekcji, chociażby jak "ClassShare - Plan lekcji" pozwala m.in. zaznaczać klasówki, kartkówki czy sprawdziany. Jest prosty w obsłudze, czytelny i bez problemów można udostępnić cały grafik rodzicom.

Lektury i słowniki

W sklepach z aplikacjami znaleźć można też bezpłatne streszczenia lektur szkolnych oraz atlasy geograficzne, które mogą działać w trybie offline. Oprócz słowników i tłumaczy warto zerknąć również na aplikacje do nauki języków obcych. Niektóre z nich, tak jak "Duolingo", pozwalają na rywalizowanie z innymi. To mobilizuje do pogłębiania swojej wiedzy i bycia najlepszym. Co więcej, aplikacja wygląda jak gra, dzięki czemu może to być bardziej strawne dla większej liczby uczniów.

Skanery notatek, dyktafony, tablice...

Oprócz wyżej wymienionych aplikacji są jeszcze m.in. skanery notatek, dyktafony czy chociażby tablice matematyczne. Z tego uczniowie jednak nie korzystają zbyt często. Najpopularniejsza jest... zwykła przeglądarka internetowa i strony typu Wikipedia, czy Google Map. Często ściągane są również kalkulatory. Warto wspomnieć, że są również aplikacje, które za nas potrafią rozwiązać równanie pierwszego albo drugiego stopnia albo zadanie geometryczne. Czy warto je mieć zainstalowane? Zdecydowanie tak, ale jako pomoc przy sprawdzaniu pracy domowej, nie jej omijania.

Uczniowie w pierwszych dniach szkoły mają problem z pobudką. Ciekawym rozwiązaniem może być "Darmowy budzik Xtreme", który wyłączy się dopiero, kiedy rozwiążemy proste zadanie matematyczne. Nauczyciele też mają czego szukać w App Store i Google play. Interaktywne dzienniki pozwolą mieć najważniejsze dane zawsze przy sobie.