Ekonomia

 • Otwórz
  15.05.2013 (06:02)

  Kosiniak-Kamysz: "Matki IV kwartału" nie mają szans. Musielibyśmy cofnąć się w czasie

  "Nie możemy dać matkom dzieci urodzonych w IV kwartale 2012 rocznych urlopów macierzyńskich. Żeby to zrobić, musielibyśmy cofnąć się w czasie. Zawsze musi być grupa, która będzie czuła niedosyt" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnia, że dłuższe urlopy rodzicielskie przyznane rodzicom dzieci z I kwartału 2013 to wspieranie polskich rodzin, a nie wspieranie budżetowymi pieniędzmi spadających sondaży.
 • Otwórz
  15.04.2013 (16:00)

  Sadowski: Najbogatsi Polacy nie byliby bogaci, gdyby płacili podatki w kraju

  "George Orwell zauważył, że nikt nie jest patriotą, gdy chodzi o płacenie podatku. Jak popatrzymy na listę stu najbogatszych Polaków to się okaże, że nie byliby tak bogatymi Polakami, gdyby płacili podatki w Polsce" - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Berendą Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha. [PAP/Leszek Szymański]
 • Otwórz
  08.04.2013 (06:02)

  08.04 Gość: Jan Krzysztof Bielecki

  "Same OFE przyśpieszyły sprawę" - mówi o zmianach w systemie emerytalnym szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki. "Jest dyskusja na temat różnych możliwości. Przejęcie pieniędzy OFE to jedno z rozwiązań, ale każde takie rozwiązanie ‘z siekierą’ jest co najmniej kontrowersyjne - tłumaczy Bielecki w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Otwórz
  07.04.2013 (09:58)

  Steinhoff: Jamał II byłby konkurencją dla unijnego korytarza Północ - Południe

  Gazociąg na Słowację, zalecany przez prezydenta Rosji Władimira Putina, byłby projektem konkurencyjnym wobec popieranego przez Unię Europejską gazowego korytarza Północ - Południe - przyznaje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem Zielińskim były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff. Zastrzega jednak, że na razie niewiele wiemy o projekcie Jamału II. (Fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
 • Otwórz
  06.04.2013 (07:02)

  Schetyna: To zaskakujące, że minister nie wiedział o memorandum z Gazpromem

  "To zaskakujące, że minister skarbu nie wiedział o ustaleniach EuRoPol Gazu z Gazpromem. Najwyraźniej były problemy na łączach. Nie możemy dopuścić, by takie sytuacje zakłóciły relacje na linii Warszawa-Kijów" - mówi w Przesłuchaniu w RMF FM szef komisji spraw zagranicznych i wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna.
 • Otwórz
  05.04.2013 (06:02)

  05.04 Gosć: Joachim Brudziński

  Pieniądze OFE są w dużej mierze wirtualne. Możemy zapomnieć, że kiedykolwiek je dostaniemy” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Joachim Brudziński. „Dzisiejsze problemy z OFE to wina Jacka Rostowskiego. Jest dziura w budżecie i minister finansów będzie szukał pieniędzy. Tusk i Rostowski chcą zabrać wam oszczędności” - ostrzega. „Jestem gotów pomóc premierowi we wszystkim, a najbardziej w odejściu na emeryturę. Niech oni wracają do siebie. Rostowski do Budapesztu, Tusk na Kaszuby - niech lepi bałwany” - dodaje.
 • Otwórz
  04.04.2013 (06:02)

  Piechociński: To podważa istotę Solidarności. Cele polityczne przesłoniły im cele związkowe

  "Pada masa deklaracji, które podważają istotę związku zawodowego. Cele polityczne przesłaniają NSZZ Solidarność cele związkowe" - mówi o strajkach zapowiadanych przez związkowców wicepremier Janusz Piechociński. Dodaje również, że będzie rozmawiał z szefem Gazpromu.
 • Otwórz
  03.04.2013 (06:02)

  Grabowski: OFE szkodzą. Trzeba je ograniczyć, by szkodziły jak najmniej

  "System OFE podkopuje równowagę finansów publicznych, a przyszłym emerytom nic nie daje. Trzeba go ograniczyć i przebudować tak, by szkodził jak najmniej" - mówi w RMF FM doradca premiera Bogusław Grabowski. "Z OFE nie wejdziemy do strefy euro, nie da się wypełnić koniecznych zobowiązań" - twierdzi.
 • Otwórz
  24.11.2012 (08:02)

  Serafin: Nie będzie dalszych cięć. Mam nadzieję, że UE to wciąż klub dżentelmenów

  "Mamy obietnicę, że nie będzie dalszych cięć w spójności i rolnictwie. Jeśli przy kolejnej turze negocjacji ktoś będzie chciał wycofać się z danej nam obietnicy, powiemy: słowo się rzekło" - mówi minister ds. europejskich, Piotr Serafin.
 • Otwórz
  22.10.2012 (06:02)

  Tomasz Nałęcz w Kontrwywiadzie RMF FM

  Tomasz Nałęcz w Kontrwywiadzie RMF FM
 • Otwórz
  24.09.2012 (06:02)

  Rostowski: Pojawienie się na debacie PiS byłoby w złym guście

  "To, że PiS nie zaprosiło mnie na dzisiejszą debatę, jest zupełnie zrozumiałe" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Jacek Rostowski. "To przez nasze obliczenia" - twierdzi. "MF przedstawiło precyzyjne dane. Zrealizowanie programu gospodarczego PiS doprowadziłoby finanse kraju do katastrofy" - podkreśla. Rostowski nie wybiera się na debatę, nawet w roli słuchacza. "Byłoby w złym guście wdzierać się tam bez zaproszenia" - tłumaczy.
 • Otwórz
  18.06.2012 (06:02)

  Rostowski: Waldemarze kochany, trochę później. Nie stać nas na obniżkę podatków

  "Pomysł Pawlaka, by zderegulować płacenie podatku VAT, jest zbyt ryzykowny. W tak niebezpiecznych czasach nie możemy podejmować ryzyka obniżenia przychodów podatkowych. Pawlakowi odpowiadam: Waldemarze kochany, trochę później" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Jacek Rostowski.
 • Otwórz
  09.12.2011 (15:58)

  Rybiński: W Brukseli zajęli się "eurociotowaniem"

  Szczyt - zamiast podjąć decyzje, które zatrzymają kryzys finansowy - zajął się takim "eurociotowaniem", czyli pogadano sobie o niczym. Brak konkretów to bardzo zła wiadomość dla Polaków, bo za miałkość unijnych urzędników zapłacimy wszyscy - tak efekty unijnego szczytu w Brukseli ocenia w rozmowie z reporterką RMF FM Agnieszką Witkowicz ekonomista profesor Krzysztof Rybiński.
 • Otwórz
  25.11.2011 (15:57)

  Wiceszef KNF: Będą kary dla banków za lokaty antybelkowe

  "Wkrótce mogą posypać się kary dla polskich banków za lokaty antybelkowe" - ostrzega wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego. Odpowiedzialny za pilnowanie banków Wojciech Kwaśniak twierdzi, że kary są możliwe nie tylko dla tych banków, które szybko nie wycofają się z takich lokat, ale także dla tych, które w ogóle miały je w swojej ofercie. To dlatego, że - według nadzoru - lokaty umożliwiające uniknięcie płacenia podatków są nieetyczne i służą omijaniu prawa.
 • Otwórz
  24.10.2011 (15:17)

  Dorsz nie będzie tańszy

  Nie ma szans na tańszego dorsza w przyszłym roku - przewidują rybacy i handlujący rybami drobni przedsiębiorcy. W zeszłym tygodniu unijni ministrowie rolnictwa zwiększyli o blisko 15 procent limity połowowe dorsza dla polskich rybaków.
 • Otwórz
  13.09.2011 (15:19)

  Najniższa pensja to 1.5 tys. zł

  Rząd podwyższył płacę minimalną. W przyszłym roku wyniesie ona 1500 złotych. Pracodwacy nie są zadowoleni.
Radio Muzyka Fakty