Barcelona pokonała u siebie Rayo Vallecano 3:0 w 37. kolejce ekstraklasy hiszpańskiej. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Piłkarze z Katalonii zapewnili sobie tytuł wicemistrzowski. Norweg Alexander Sorloth pokonał bramkarza Realu aż czterokrotnie i prowadzi z 23 golami.

Lewandowski otworzył wynik meczu już 3. minucie - po dośrodkowaniu Lamine Yamala umieścił piłkę w siatce. To 18. gol w ligowym sezonie kapitana reprezentacji Polski. W drugiej połowie wynik ustalił Pedri, zdobywając dwie bramki w odstępie zaledwie trzech minut (72. i 75.). Wygrana "Dumę Katalonii" przesądziła o wywalczeniu tytułu wicemistrza Hiszpanii.

Na kolejkę przed końcem sezonu Barcelona zgromadziła 82 punktów, o cztery więcej od trzeciej Girony, która w niedzielę pokonała na wyjeździe 3:1 Valencię.

Osiem goli w meczu Realu

Miano najlepszej drużyna Laliga już wcześniej zapewnił sobie Real Madryt. "Królewscy" urządzili prawdziwą kanonadę (4:4) w wyjazdowym spotkaniu z Villarrealem. Aż cztery trafienia dla gospodarzy zaliczył Alexander Sorloth.

Norweski napastnik awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Na koncie ma 23 bramki. Dwie mniej ma Dowbyk, a o cztery gorszy jest Anglik Jude Bellingham (Real Madryt), który w niedzielę nie powiększył swojego dorobku. Lewandowski w tym zestawieniu jest czwarty.

Ostatnią kolejkę zaplanowano na sobotę, 25 maja. Real podejmie Betis Sewilla, a Girona Granadę. Sorloth z Villarrealem zagrają na wyjeździe z Osasuną. Granada, której piłkarzami są Kamil Jóźwiak i Kamil Piątkowski, została już relegowana do niższej klasy rozgrywek.