Byliście w podróży i nie mieliście czasu przejrzeć, co się dziś działo? Mamy dla Was czwartek w przysłowiowej pigułce! Przeczytajcie o ludzkich czaszkach w mieszkaniu wspólnika Brunona K., o powrocie polskiego fotoreportera do kraju, nietuczących rodzinnych obiadach i brukselskich wytycznych dla spłukiwania wody.

Czwartek przyniósł nową odsłonę sprawy Brunona K. Jak się okazało, w mieszkaniu Macieja O. odnaleziono ludzkie czaszki i broń. Mężczyzna jest oskarżony w związku z próbą zamachu na parlament, jakiego chciał dokonać Brunon K. Jak dowiedział się reporter RMF FM Roman Osica, prokuratura już oddała do badań fragmenty szkieletów. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Porwany fotoreporter już w kraju!

"Przetrzymywali go w ciemnej piwnicy. Na początku bez jedzenia, później trochę tego jedzenia dostawał. Nie było to SPA" - mówi RMF FM matka Marcina Sudera, polskiego fotoreportera porwanego w lipcu w Syrii, któremu udało się uciec z niewoli. Podkreśla, że jej syn czuje się dobrze.... czytaj więcej

Bardzo dobra informacja napłynęła z kolei z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. "Marcin Suder już w ojczyźnie" - poinformował na Twitterze szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Fotoreporter został porwany w lipcu w Syrii. "Zdołał uciec z niewoli. W tej chwili jest już z rodziną w domu" - potwierdził w rozmowie z RMF FM rzecznik MSZ-etu Marcin Wojciechowski. Matka dziennikarza powiedziała nam, że "Marcin jest we w miarę dobrej kondycji". Więcej możecie przeczytać TU.

FagorMastercook z wnioskiem o upadłość

Dziś natomiast wrocławski producent sprzętu AGD, FagorMastercook złożył wniosek o upadłość. Część pracowników od 4 tygodni jest na przymusowych, płatnych urlopach. To efekt problemów finansowych hiszpańskiego koncernu Fagor. Szczegóły TU.

Jest zawiadomienie ws. upadłości Autosanu

Na kolejny krok zdecydowali się związkowcy z Podkarpacia złożyli w prokuraturze w Krośnie. Złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłych właścicieli fabryki Autosan. Według Solidarności chodzi m.in. o wyprowadzanie majątku z firmy. Więcej znajdziecie TUTAJ.

"Syria zniszczyła infrastrukturę do produkcji broni chemicznej"

Ze świata z kolei napłynęła informacja, że zniszczono wszystkie zadeklarowane obiekty, służące do produkcji broni chemicznej i mieszania jej komponentów. To ważny etap programu niszczenia tego arsenału - poinformowała Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Szczegóły TU.

Rodzinny obiad nie tuczy!

Doniesienia ze świata nauki przyniosły natomiast dobre informacje dla tych, którzy jedzą rodzinne obiady. Jak się okazuje, obiad w towarzystwie rodziny, przy stole i bez telewizji, wyszczupla - przekonują naukowcy Cornell University. Wyniki ich badań opublikuje wkrótce czasopismo "Obesity". Pokazują one, że członkowie rodzin, które przywiązują wagę do wspólnych posiłków, zarówno rodzice, jak i dzieci, przeciętnie ważą mniej. Koniecznie przeczytajcie więcej!

"Wybielili" słynną modelkę

Ciekawą sprawą było też opublikowanie nowej okładki tajlandzkiego wydania magazynu Vogue. Modelka na okładce, Naomi Campbell, została "wybielona" przez grafików. Autorem zdjęcia jest polski fotograf Marcin Tyszka, który twierdzi, że efekt to tylko kwestia wywołania fotografii. Zobaczcie, jak wygląda na okładce słynna modelka.

Szalony rajd ciężarówką

Długi weekend się rozpoczął, a my przestrzegaliśmy przed brawurą na drodze. Nie każdy jednak na drogach porusza się bezpiecznie - mamy dla Was film, który pokazuje wyczyny pirata na szosie.

Czy Ty spłukujesz toaletę zgodnie z unijnymi normami?

A tym, którzy śledzą nas na Facebooku najbardziej spodobała się informacja, że Bruksela chciałaby przyznać pisuarom i sedesom ekologiczny znak z zielonym kwiatuszkiem. Komisja Europejska chciałaby stworzyć europejskie ramy prawne dla... spłukiwania wody w klozecie. Więcej o tym znajdziecie TU.

Creepy Halloween!

Na koniec proponujemy przejrzenie zdjęć z przygotowań do Halloween. W USA prawie każdy dom jest przystrojony wydrążoną dynią czy kościotrupem. W tym roku inwencja dopisywała.