Choinka od RMF FM stanęła wczoraj na Rynku Głównym w Krakowie. Na jej czubku znalazła się gwiazda przygotowana przez gimnazjalistów z Leszna. Dziś wspólnie przystroimy ją pięknymi bombkami ozdobionymi ręcznie przez uczniów krakowskich szkół i przedszkolaków. Wielki finał naszej akcji o godz. 16!

Drzewko ma prawie 15 metrów wysokości i pochodzi z ekologicznej hodowli. Nasza choinka jest najwyższym drzewem stojącym na krakowskim Rynku Głównym. Będzie zdobić centrum miasta aż do stycznia.

Zielony i pachnący świerk stanął w Krakowie w przeddzień finału akcji, w którą włączyli się uczniowie krakowskich szkół podstawowych i przedszkolaki. Na jego czubku już dziś znalazła się gwiazda - prawdziwe arcydzieło gimnazjalistów z Leszna. Jutro na choince zawisną przygotowane przez uczniów bombki i ozdoby.

Zapalenie lampek na wielki finał

Akcję rozpoczynamy o godz. 10. Będą z Wami nasi dziennikarze: Maciej Grzyb oraz Małgorzata Steckiewicz i Magda Wojtoń, które właśnie z Rynku Głównego poprowadzą specjalne wydanie Faktów RMF FM. Nie zabraknie także Świętego Mikołaja, który rozda uczniom upominki i słodycze.

Na koniec akcji - Wielki Finał. O godz. 16 uroczyste zapalenie lampek. Naszą choinkę tysiącem światełek rozświetli prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski wraz z jednym z uczniów, którzy zjawią się na Rynku.

Na wierzchołku choinki zabłyśnie gwiazda. Bo to ona - zdaniem internautów - powinna zdobić bożonarodzeniowe drzewko. Aż 79 procent głosujących w naszej sondzie postawiło właśnie na taką ozdobę. Pozostali wybrali czubek.