Piłkarze francuskiego Lille awansowali do 1/16 finału Ligi Europejskiej. W decydującym meczu grupowym pokonali Slavię Praga 3-1. Jedną z bramek zdobył Ludovic Obraniak.

Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 80 minucie meczu. Strzałem lewą nogą z narożnika pola karnego ustalił wynik meczu na 3-1 dla Lille. Wcześniej miał udział przy pierwszym golu dla francuskiego klubu. Dośrodkował z rzutu rożnego, a po wybiciu piłki przez obrońców gola strzelił Yohan Cabaye. W drugim meczu grupy B Valencia wygrała na wyjeździe z Genoą 2-1 i zapewniła sobie awans.

Bez szans na awans był Celtic Glasgow, ale Szkoci walczyli o honor. Mecz z Rapidem Wiedeń zaczęli fatalnie - po 20 minutach było 3-0 dla Austriaków. Artur Boruc miał nietęgą minę, bo to właśnie on musiał trzykrotnie wyjmować piłkę z siatki. Na szczęście finisz w wykonaniu Celticu był imponujący - trzy bramki i uratowany remis 3-3. Jednak Celtic i Rapid nie zagrają w 1/16 finału, awans uzyskały Hapoel Tel Awiw i HSV Hamburg. W bezpośrednim starciu tych zespołów lepsza była drużyna z Tel Awiwu - wygrała 1-0.

Z awansu cieszyli się także piłkarze Anderlechtu Bruksela, którzy w "derbach Beneluksu" pokonali Ajax Amsterdam 3-1. Obie drużyny zagrają w 1/16 finału, z Ligą Europejską żegnają się Dinamo Zagrzeb i FC Timisoara.