W piątek, 28 września w Krakowie po raz pierwszy zorganizowano "Noc Naukowców". Trudno zrozumieć, dlaczego dopiero po raz pierwszy, ale całe szczęście, że zorganizowano. W ten wieczór w krajach Unii Europejskiej instytuty naukowe otwarły swe podwoje, by wszystkim zainteresowanym pokazać, jak atrakcyjna może być praca naukowa i jak ciekawi i sympatyczni są ludzie, którzy się nią zajmują. W Polsce, prócz Krakowa, noce naukowców zorganizowano w Warszawie, Poznaniu i Gliwicach.

Niektóre imprezy "Nocy Naukowców" w Krakowie odbywały się w Muzeum Narodowym. Tam właśnie można było obejrzeć prace wybitnego fotografika Konrada Pollescha, a z samym Mistrzem porozmawiać o tym, jak komputery rozwijają możliwości artystyczne fotografii:

Jeśli chcemy dowiedzieć sie czegoś o manipulowaniu dźwiękiem, nie ma lepszego miejsca jak Katedra Mechaniki i Wibroaktustyki Akademii Górniczo-Hutniczej. Zespół prof. Jana Adamczyka zajmuje się tam między innymi modelowaniem parametrów akustycznych budowli, czyli poprawianiem architektów tak, by w dużych pomieszczeniach dźwięk brzmiał tak jak należy. Skorzystałem z okazji, by poprosić Profesora o radę: