Pływackie ME: Trzy medale dla Polski; rekord świata Otylii Jędrzejczak

Dodano: Czwartek, 13 grudnia 2007 (16:30)

Otylia Jędrzejczak w doskonałym stylu rozpoczęła pływackie mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Debreczynie. Polka triumfowała na dystansie 200 m stylem motylkowym i ustanowiła nowy rekord świata. Paweł Korzeniowski zdobył złoty medal na dystansie 400 m stylem dowolnym, a Katarzyna Baranowska srebro na 200 m stylem zmiennym. Polska pływaczka uzyskała wynik 2.03,53, wyraźnie poprawiając dotychczasowy najlepszy rezultat - 2.04,04, który od trzech lat należał do Chinki Yu Yang. Jędrzejczak w wyścigu finałowym zdeklasowała rywalki. Druga na mecie Węgierka Emese Kovacs przegrała z nią o prawie dwie sekundy. Tak doskonały rezultat polska pływaczka uzyskała w dniu swoich 24. urodzin. Jędrzejczak podkreślała w rozmowie z dziennikarzami, że dokładnie sześć lat temu rozpoczęła współpracę z trenerem Pawłem Słomińskim, a 13 grudnia 2001 r. zdobyła pierwszy złoty medal na krótkim basenie. 200 m stylem motylkowym: Paweł Korzeniowski zajął pierwsze miejsce w finałowym wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym. Polak uzyskał czas 3.38,72. Wyprzedził zaledwie o 0,04 s Niemca Paula Biedermanna. Brązowy medal zdobył Węgier Gergo Kis (3.39,52). Drugi z polskich pływaków, Przemysław Stańczyk zajął piąte miejsce z czasem 3.44,63. 400 m stylem dowolnym: Katarzyna Baranowska zdobyła srebrny medal na 200 m stylem zmiennym. Polka uzyskała wynik 2.09,25, poprawiając własny rekord Polski o 0,22 s. Zwyciężyła Francuzka Camille Muffat - 2.09,05. Aleksandra Urbańczyk zajęła szóste miejsce - 2.10,68. 200 m stylem zmiennym: