Mistrzowie Polski, piłkarze Legii Warszawa wygrali 2-1 z rosyjskim FK Krasnodar w meczu kontrolnym w Dubaju. W drużynie z Krasnodaru wystąpił Grzegorz Krychowiak.

Zajmujący 17. miejsce w ligowej tabeli piłkarze Legii przebywają w Dubaju na zgrupowaniu. W Ekstraklasie do 4 lutego trwa przerwa zimowa.

Starcie z Krasnodarem było drugim sparingiem Legii podczas obozu. W czwartek stołeczny zespół zmierzy się z Riga FC.

Do przerwy rosyjski zespół prowadził po bramce Wandersona z 12. minuty. W pierwszej połowie na murawie przebywał Krychowiak. Druga odsłona należała do Legii, która zdobyła dwie bramki i wygrała. Gole strzelali: Josue oraz Mateusz Wieteska.

Vuković o wygranej Legii

To będzie stary tekst: wynik nie jest najważniejszy w takich meczach, ale wolę wygrać niż przegrać. Najważniejsza była praca, jaka wykonaliśmy na boisku. Sporo zawodników pierwszy raz w tym roku spędziło 90 minut na boisku przy dużym wysiłku treningowym - mówił po meczu trener Legii Aleksandar Vuković, cytowany na stronie klubu.

Zamykamy pewien rozdział, który chcieliśmy tutaj zrobić. Po tym meczu mamy jeszcze jedno spotkanie, w którym następna grupa zaliczy 90 minut. Powtórzę: zamykamy pewien etap i rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do meczów ligowych - podkreślił trenera mistrza Polski.

Skład Legii: Artur Boruc - Mattias Johansson (27. Lindsay Rose), Mateusz Wieteska, Mateusz Grudziński (60. Mateusz Hołownia) - Jakub Kwiatkowski (60. Mattias Johansson), Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski, Josue, Luquinhas (60. Igor Strzałek), Mateusz Hołownia (46. Filip Mladenović) - Tomas Pekhart (60. Szymon Włodarczyk).