Pilkarze Lecha Poznań po golu straconym w ostatnich sekundach przegrali w Liege ze Standardem 1:2 w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Awans do 1/16 finału zapewniły już sobie AS Roma, Arsenal Londyn, Leicester City oraz Hoffenheim.

"Kolejorz" prowadził w Belgii od 60. minuty po golu Mikaela Ishaka, na dodatek grał w przewadze, bowiem pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę (dwie żółte) zobaczył Obbi Oulare.

Po zdobyciu bramki Lech zaczął jednak popełniał błędy, które okazały się bardzo kosztowne. W 62. minucie wyrównał Abdoul-Fessal Tapsoba, w 74. czerwoną kartkę (po drugiej żółtej) zobaczył obrońca gości Djordje Crnomarkovic, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gola na 2:1 dla Standardu zdobył głową Konstantinos Laifis.

Lech po raz kolejny stracił bramkę w ostatnich sekundach. W krajowej ekstraklasie identycznie było np. w dwóch ostatnich kolejkach - z Legią Warszawa (1:2) i Rakowem Częstochowa (3:3).W drugim spotkaniu grupy D piłkarze Rangers FC zremisowali w Glasgow z Benficą Lizbona 2:2, choć do 78. minuty prowadzili 2:0.
W tabeli szkocki i portugalski zespół mają po osiem punktów, a Lech i Standard - po trzy.

Standard Liege - Lech Poznań 2:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Mikael Ishak (60), 1:1 Badoul-Fessal Tapsoba (63), 2:1 Konstantinos Laifis (90+3-głową).

Żółte kartki: Standard Liege - Obbi Oulare, Michel-Ange Balikwisha, Nicolas Raskin, Aleksandar Boljevic; Lech Poznań - Djordje Crnomarkovic, Bohdan Butko, Wasyle Krawieć.

Czerwone kartki: Standard Liege - Obbi Oulare (za drugą żółtą w 45+1. minucie); Lech Poznań - Djordje Crnomarkovic (za drugą żółtą w 74. minucie).

Sędziował: Petr Ardeleanu (Czechy). Mecz bez udziału publiczności.