​Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ukarała Polski Związek Piłki Nożnej za zachowanie kibiców podczas rozegranego 12 października w Tiranie meczu z Albanią (1:0). Polscy fani nie obejrzą w Andorze kolejnego spotkania w eliminacjach mistrzostw świata 2022.

"Komisja Dyscyplinarna FIFA, po analizie raportu delegata, zdecydowała o nałożeniu kary 50 tysięcy franków szwajcarskich i zakazu wyjazdu polskich kibiców na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Powodem rzucanie przez polskich kibiców różnymi przedmiotami w stronę albańskich kibiców" - poinformował PAP rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

"Zwrócimy się do FIFA o przesłanie uzasadnienia tej decyzji" - zapowiada prezes PZPN Cezary Kulesza. Dopiero po otrzymaniu go będzie można podjąć dalsze kroki, ewentualnie odwołać się od tej decyzji.

Wyjazdowe spotkanie z Andorą odbędzie się 12 listopada o godz. 20.45.

Bramkę w meczu w Tiranie strzelił w 77. minucie Karol Świderski. Po tym golu spotkanie zostało przerwane (kibice gospodarzy obrzucali przedmiotami cieszących się z gola biało-czerwonych) i wznowione po około 20 minutach.

Wcześniej poinformowano o karach FIFA nałożonych na albańską federację, tj. grzywna w wysokości 150 tysięcy franków szwajcarskich i zamknięcie stadionu na mecz u siebie z Andorą w ostatniej kolejce.

Albańczycy bez publiczności zagrają 15 listopada.

Po ośmiu z 10 kolejek Anglia jest liderem grupy I z 20 punktami. Polska zajmuje drugie miejsce z 17, a trzecia jest Albania - 15. Do turnieju w Katarze zakwalifikuje się zespół z pierwszego miejsca, a ten z drugiego wystąpi w barażach.