Oba zespoły z Manchesteru - United i City wygrały swoje niedzielne mecze rozgrywane w ramach 19. kolejki Premier League. "Czerwone Diabły" pewnie pokonały Sunderland, natomiast "The Citizens" poradzili sobie z Newcastle United.

Prowadzący w tabeli podopieczni sir Alexa Fergusona wygrali na Old Trafford 2:0, a obie bramki zdobył znajdujący się w wysokiej formie Dymitar Berbatow. Bułgar w 14 ligowych występach strzelił aż 13 goli i doskonale zastępuje nadal szukającego formy Wayne'a Rooneya. Zwycięstwo kolegów z ławki rezerwowych obserwował Tomasz Kuszczak.

W barwach "The Citizens" błysnął natomiast Carlos Tevez, który już 2. minucie spotkania z Newcastle zaliczył asystę przy trafieniu Garetha Barry'ego, a trzy minuty później sam wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie kontaktowego gola strzelił Andy Carroll, ale znów znać o sobie dał Tevez, który w 81. minucie ustalił wynik meczu. W ostatnim niedzielnym meczu Tottenham wygrał na wyjeździe z Aston Villą 2:1, a dwa gole dla zwycięzców strzelił Rafael van der Vaart. W poniedziałek zostanie rozegrany najciekawiej zapowiadający się mecz Arsenal - Chelsea.