Adrian Zieliński uzyskał 390 kg i triumfował w kategorii 94 kg w mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w Tel Awiwie. Drugie miejsce zajął młodszy z braci Tomasz - 380 kg. Dla mistrza olimpijskiego z Londynu był to pierwszy start w nowej kategorii wagowej - i od razu nie dał rywalom żadnych szans.

Trzecie miejsce wywalczył Bułgar Wasil Gospodinow - 379 kg. Adrian Zieliński zdobył pierwszy w karierze tytuł mistrza Europy, wcześniej był mistrzem świata i olimpijskim w kategorii 85 kg.

W rwaniu Adrian Zieliński 180 kilogramów, uzyskując aż 6 kilogramów przewagi nad drugim zawodnikiem. W podrzucie sztangista z Mroczy tylko potwierdził swoją dominację, kończąc rywalizację z wynikiem 390 kilogramów w dwuboju.

Większą walkę o medal musiał stoczyć jego młodszy brat Tomasz - po rwaniu dopiero czwarty, z wynikiem 170 kilogramów (spalił próbę na 173). W podrzucie zaprezentował się jednak dokładnie tak, jak bardziej utytułowany Adrian: najpierw uzyskał 205, by chwilę później podrzucić także 210 kilogramów i wyprzedzić Bułgara Vasila Gospodinowa, który w takiej sytuacji musiał zadowolić się brązowym medalem.

Dwa medale dla braci Zielińskich to pierwszy taki sukces w historii polskich startów na mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów. Co ważne, dla obu nie był to najważniejszy start w sezonie, a jedynie sprawdzenie formy, przed listopadowymi mistrzostwami świata w Kazachstanie.