Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 1:3 w meczu 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Mistrz Polski utrzymał prowadzenie w tabeli, ma tyle samo punktów co Górnik Zabrze, a czwarta w tabeli Pogoń Szczecin traci już tylko dwa punkty.

Piłkarze Zawiszy od początku spotkania przystąpili do ataku. Już w piątej minucie mogli objąć prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym Legii. Minutę później długą piłkę w kierunku Vahana Gevorgyana posłał Herold Goulon. Po błędzie Jakuba Rzeźniczaka przejął ją bydgoszczanin i najpierw minął wychodzącego z bramki Wojciecha Skabę po czym pewnie umieścił piłkę w siatce, dając Zawiszy prowadzenie.

Piłkarze z Łazienkowskiej zaskoczeni tą sytuacją zaczęli konstruować coraz groźniejsze ataki. W 23. minucie kilka metrów przed polem karnym Zawiszy Igor Lewczuk sfaulował Jakuba Wawrzyniaka. Piłka po strzale Helio Pinto z rzutu wolnego tuż przy słupku wpadła do bramki Kaczmarka i podopieczni Jana Urbana wyrównali. Do końca pierwszej połowy niewiele już działo się na boisku.

Po zmianie stron fatalny błąd już w pierwszej minucie popełnił bramkarz Legii, wybijając piłkę wprost pod nogi Gevorgyana. Bydgoszczanin szansy nie zmarnował i po raz drugi umieścił piłkę w bramce. Niecałe dziesięć minut później, po niepozornej akcji piłkę z prawej strony, w pole karne Legii dośrodkował Igor Lewczuk. Piłka trafiła pod nogi Luisa Carlosa, który efektownym strzałem umieścił ją w bramce Skaby, dając Zawiszy prowadzenie 3:1. Legioniści do końca spotkania nie mogli już znaleźć recepty na dobrze grających bydgoszczan.