Rafał Majka (Tinkoff) zajął 29. miejsce na pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea. Wygrał Francuz Arnaud Demare (FDJ), ale prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał najlepszy w niedzielnym prologu Australijczyk Michael Matthews (Orica).

Rafał Majka na trasie niedzielnego prologu wyścigu Paryż-Nicea /SEBASTIEN NOGIER /PAP/EPA

W poniedziałek kolarze mieli do pokonania 198 km z Conde-sur-Vesgre do Vendome. Demare wyprzedził Brytyjczyka Bena Swifta (Sky) i swojego rodaka Nacera Bouhanniego (Cofidis). Wszyscy mieli ten sam czas - podobnie jak ponad 50 innych zawodników.

Paweł Poljański (Tinkoff) był 81. ze stratą 53 sekund.

Taką samą pozycję Poljański zajmuje w klasyfikacji generalnej (1.23 straty), z kolei Rafał Majka plasuje się w "generalce" na 13. miejscu (16 s).

Wyścig Paryż-Nicea, który ma najwyższą kategorię UCI World Tour, zakończy się w niedzielę.