W ostatnim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania w Hiszpanii Wisła Kraków pokonała 3:0 miejscowego czwartoligowca Ayamonte CF. Bramki dla "Białej Gwiazdy" strzelali Paweł Brożek, Tomas Jirsak i Pablo Alvarez.

Wisła do wtorkowego sparingu przystępowała bez Marcelo, Arkadiusz Głowackiego, Clebera i Rafała Boguskiego. Szansę występu od pierwszej minut otrzymali między innymi Łukasz Burliga i Michał Czekaj, którzy tworzyli parę środkowych obrońców.

"Biała Gwiazda" rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia, bowiem już w 6. minucie prowadzenie dla Wisły uzyskał Paweł Brożek, który wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej części spotkania.

Po przerwie na boisku w zespole Wisły pojawił się między innymi testowany Brazylijczyk Rodrigo, który jednak ponownie nie zachwycił i raczej nie ma szans na angaż. Druga bramka padła w 61. minucie. Wówczas po ładnej zespołowej akcji, bramkarza miejscowego zespołu pokonał Tomas Jirsak.

Pięć minut później na 3:0 podwyższył Pablo Alvarez, który popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego. Urugwajczyk swoim golem ustalił wynik meczu.

Ayamonte: Snijder (78 min - Juanjo) - Pozzi (63. Molina), Mesa (63. Canterla), Chuchu, Alexis, Engonga (78. Engonga), Alex, Zambrano, Flores, Puntas (78. Alvaro), Gonzalo (68. Rasco)

Wisła: Pawełek (46. Juszczyk) - Alvarez (68. Gołoś), Burliga, Czekaj, Piotr Brożek (46. Mączyński) - Łobodziński (46. Małecki), Issa Ba (76. Chrapek), Sobolewski (46. Jirsak), Diaz, Kirm (46. Rodrigo) - Paweł Brożek (76. Rado)

Ayamonte CF - Wisła Kraków 0:3 (0:1)

0:1 Paweł Brożek 6