Piłkarze Fiorentiny pokonali na własnym stadionie Cagliari 1:0 (0:0) w dzisiejszym meczu 15. kolejki włoskiej ekstraklasy. W bramce gospodarzy wystąpił Artur Boruc, który w ostatniej minucie zobaczył żółtą kartkę.

W pierwszej połowie polski golkiper nie miał zbyt wiele pracy, natomiast po przerwie został kilka razy zmuszony do interwencji. Jedynego gola dla Fiorentiny zdobył w 52. minucie słynny Rumun Adrian Mutu, który wrócił do gry po dziewięciomiesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie zabronionej substancji - sibutraminy, wspomagającej odchudzanie.

Liderem włoskiej Serie A jest AC Milan - 33 punkty. Uczestnik Ligi Mistrzów pokonał Brescię 3:0, zdobywając wszystkie gole w pierwszej połowie. Wciąż świetnie spisuje się wicelider Lazio. Rzymianie pokonali mistrzów kraju - Inter Mediolan 3:1. Fiorentina zajmuje 12. miejsce.

Dzisiaj wieczorem Juventus zagra na wyjeździe z Catanią, a jutro Napoli podejmie Palermo.