Przed nami ósma odsłona plebiscytu na Sportowca Miesiąca RMF FM i Interia.pl! Kto w sierpniu zasłużył na ten tytuł? Komu kibicowaliście najgoręcej? Wybór należy do Was! Zagłosujcie w sondzie i ciekawie uzasadnijcie swój wybór. Autor najbardziej oryginalnego wpisu dostanie niespodziankę przygotowaną przez RMF FM i zwycięzcę tej edycji plebiscytu.

Oto nominowani w plebiscycie Sportowiec Miesiąca w RMF FM i Interia.pl

Konrad Czerniak

Nasi pływacy ostatnio specjalnie nas nie rozpieszczają. Z największych imprez nie przywozimy worka medali - tym bardziej trzeba docenić multimedalistę mistrzostw Europy w Berlinie. Konrad Czerniak zdobył w Niemczech złoto na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i srebro na 50 metrów stylem dowolnym.

Paweł Fajdek

Na mistrzostwach Europy w Zurichu wywalczył srebrny medal, co przy jego kłopotach z kontuzjowanymi plecami trzeba uznać za bardzo dobry wynik. Rosnącą formę nasz młociarz potwierdził w Warszawie podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Na Stadionie Narodowym ustanowił nowy rekord Polski - 83.48 centymetrów. Poprzedni rekord przez 13 lat należał do Szymona Ziółkowskiego.

Joanna Jóźwik

Na mistrzostwach Europy nasza biegaczka średniodystansowa miała w ogóle nie jechać. Nie miała odpowiedniego minimum. Szefowie PZLA włączyli jednak zawodniczkę do kadry i był to strzał w dziesiątkę. Jóźwik dwa razy poprawiła rekord życiowy na 800 metrów. W finale zeszła poniżej dwóch minut i niespodziewanie zdobyła brązowy medal.

Artur Kuciapski

To drugi w plebiscycie specjalista od dystansu 800 metrów. W Zurychu zdobył srebro, i to w jakim stylu. Jeszcze na ostatnim wirażu biegł na przedostatniej pozycji. Do sprinterskiego ataku ruszył na 100 metrów przed metą. Biegł trzecim torem w niesłychanym tempie. Rywale bez szans, a takiego ataku po prostu nie mogliśmy nie docenić.

Adam Kszczot

Trzeci i już ostatni 800-metrowiec wśród nominowanych. Dlaczego? Zdobył złoto mistrzostw Europy w bardzo przekonującym stylu. Nic więcej tłumaczyć nie trzeba.

Rafał Majka

Po raz drugi z rzędu wśród nominowanych. Zasłużył! W końcu doczekaliśmy się polskiego zwycięzcy w naszym narodowym wyścigu. Tour de Pologne na triumf zawodnika znad Wisły czekał 11 lat. Teraz w końcu się udało. Majka potwierdził, że w światowym peletonie trzeba się z nim liczyć.

Yared Shegumo

Pierwszy polski medalista mistrzostw Europy w maratonie. W Zurichu zdobył srebro. Jego życiowa historia to gotowy scenariusz na film. Po latach kłopotów i problemów biegacz w końcu odnalazł właściwą drogę - i jak mówi odwdzięczył się Polsce za to, że znalazł tu drugi dom.

Anita Włodarczyk

Wydarzenie numer jeden to rekord świata, który nasza młociarka ustanowiła na mityngu w Berlinie. Teraz najdalszy rzut w historii to 79,58 metra. Także w sierpiu Polka zdobyła złoto mistrzostw Europy. Wtedy ustanowiła rekord Polski, który zdążył już przejść do historii. Teraz przed Włodarczyk kolejne marzenie do spełnienia - rzut powyżej 80 metrów.

Rafał Sonik

Nasz quadowiec zajął 2. miejsce w rajdzie Dos Sertoes. Podium wywalczone w Brazylii dało Polakom trzeci w karierze tytuł Mistrza Świata FIM. Doświadczony zawodnik udowodnił po raz kolejny, że w swojej konkurencji jest jednym z najlepszych kierowców globu.