Polacy zdominowali rywalizację w konkursie rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy! Wojciech Nowicki wywalczył złoto, Paweł Fajdek przywiezie z Berlina medal srebrny! Na najniższym stopniu podium stanął Węgier Bence Halasz.

Wojciech Nowicki wywalczył medal złoty, a Paweł Fajdek srebrny w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie! / Adam Warżawa /PAP

Wojciech Nowicki krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył sobie wynikiem 80,12 m, uzyskanym w trzeciej próbie. Pawłowi Fajdkowi z kolei medal srebrny dała odległość 78,69 m, którą uzyskał już w pierwszej serii rzutów.

Bence Halasz, który cieszy się z brązu, w swojej najlepszej próbie posłał młot na odległość 77,36 m.

Warto zauważyć, że Fajdek - broniący tytułu sprzed dwóch lat - miał jedynie trzy udane próby spośród sześciu, Nowicki natomiast - który w poprzednich mistrzostwach Europy w Amsterdamie był trzeci - spalił tylko jedno podejście.

Dla polskich lekkoatletów w Berlinie i ich kibiców nad Wisłą był to absolutnie fantastyczny wieczór! Przypomnijmy, zaledwie półtorej godziny po tym, jak po medale sięgnęli Nowicki i Fajdek, sukces na mistrzostwach Europy fetowali nasi kulomioci: złoty Michał Haratyk i srebrny Konrad Bukowiecki!