Młociarka Anita Włodarczyk i kulomiot Tomasz Majewski zostali nominowani do tytułu Lekkoatlety Roku w Europie. Krzysztof Brzozowski, również kulomiot, znalazł się z kolei w gronie wschodzących gwiazd Królowej Sportu w plebiscycie European Athletics.

Włodarczyk zdobyła w tym sezonie dwa medale w rzucie młotem - złoty na mistrzostwach Europy w Helsinkach i srebrny na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

W plebiscycie European Athletics wśród konkurentek Polki są m.in. brytyjska wieloboistka Jessica Ennis, czeska oszczepniczka Barbora Spotakova, bułgarska sprinterka Iwet Łałowa i rosyjska biegaczka na 800 metrów Marija Sawinowa.

Majewski natomiast zaczął ten rok od brązowego medalu halowych mistrzostw świata, a w sierpniu został trzecim kulomiotem w historii nowożytnych igrzysk, który po raz drugi z rzędu wywalczył olimpijskie złoto.

Inni zawodnicy nominowani przez European Athletics to m.in. brytyjski biegacz Mo Farah, rosyjski skoczek wzwyż Iwan Uchow, francuski tyczkarz Renuad Lavillenie i czeski oszczepnik Vitezslav Vesely.

Do miana wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki w Europie ponownie został zaś nominowany Brzozowski (w 2010 roku zajął w plebiscycie trzecie miejsce), który w tym sezonie wywalczył srebrny medal juniorskich mistrzostw świata, poprawiając wynikiem 21,78 rekord Polski do lat 19.

Głosowanie na stronie European Athletics potrwa do 26 września.