Trybuna najzagorzalszych kibiców krakowskiej Wisły zostanie zamknięta na jeden mecz. Taką decyzję podjęła po niedzielnych derbach Komisja Ligi. W drugiej połowie meczu z Cracovią fani "Białej Gwiazdy" rzucili na boisko kilkanaście rac, przez co spotkanie musiało zostać na chwilę przerwane. Ponadto na trybunach pojawiła się symbolika odwołująca się do treści rasistowskich.

Zdecydowaliśmy się na wyznaczenie dotkliwej kary ze względu na to, że na stadionach nie ma miejsca na zachowania łamiące zasady bezpieczeństwa, a także wszelkie zachowania prowadzące do konieczności przerwania meczu - napisał w oświadczeniu członek Komisji Ligi Jan Roliński.

Podobną karę Komisja wymierzyła 16 lutego warszawskiej Legii. Zdecydowała wtedy o zamknięciu jednej z trybun stadionu przy Łazienkowskiej - tzw. "Żylety" - za przerwanie na kilka minut spotkania z Koroną Kielce z powodu odpalenia rac i fajerwerków.

"Święta Wojna" w sieci

Kibice pod Wawelem szykują się na wielkie piłkarskie starcie - w niedzielę rozegrane zostaną 187. Wielkie Derby Krakowa. Poprzednie, rozegrane we wrześniu na stadionie Cracovii, zakończyły się remisem 1:1. Teraz gospodarzem spotkania będzie Wisła. W oczekiwaniu na boiskowy pojedynek odwiecznych... czytaj więcej

W czwartek przedstawiciele Ekstraklasy SA będą jeszcze rozmawiać o incydentach podczas niedzielnych derbów z wojewodą małopolskim Jerzym Millerem.

Kara także dla Ruchu Chorzów

W środę analizowane były również wydarzenia, jakie miały miejsce podczas innego niedzielnego meczu: Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów. W sektorze gości odpalonych zostało kilkadziesiąt rac, a kilka z nich zostało wrzuconych na boisko, co doprowadziło do krótkiej przerwy w grze. W związku z tym Komisja Ligi nałożyła na Ruch zakaz organizacji wyjazdów grup kibiców na dwa najbliższe mecze ekstraklasy.

(edbie)