Wisła Kraków wygrała z FC Fulham 1:0 w meczu grupy K Ligi Europejskiej. Bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył w 60. minucie David Biton. Dla drużyny mistrza Polski to pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach.

Dla Wisły to był prawdziwy mecz o życie. Po dwóch porażkach podopieczni Roberta Maaskanta musieli wygrać, by zachować szanse na awans. Pierwsze połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Gospodarze przeważali, ale nie potrafili wykorzystać sytuacji bramkowych. Po najlepszej z nich, w 11. minucie piłka trafiła w poprzeczkę. Goście od 30. minuty grali w osłabieniu - czerwoną kartkę zobaczył Moussa Dembele.

Druga połowa zaczęła się z opóźnieniem. W czasie przerwy zgasły niektóre jupitery i sędzia oraz działacze UEFA zwlekali z wznowieniem gry. Po kilkunastu minutach udało się uporać z awarią i piłkarze wrócili na boisko. Bohaterem tej połowy i całego meczu okazał się David Biton, który w 60. minucie pięknym strzałem pokonał bramkarza gości. Jak się potem okazało, był to gol na wagę zwycięstwa. Końcówka meczu była nerwowa, bo Wisła także kończyła w dziesiątkę - sędzia wyrzucił z boiska Osmana Chaveza. Mimo ataków Fulham w ostatnich minutach wynik nie uległ zmianie.

W drugim meczu grupy K duńskie Odense przegrało z Twente Enschede 1:4.

Żółte kartki - Wisła Kraków: Ivica Iliev, Osman Chavez.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Wisła Kraków: Osman Chavez (87).

Czerwona kartka - Fulham FC: Moussa Dembele (30, faul).

Sędzia: Martin Hansson (Szwecja). Widzów 16 577.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Osman Chavez, Kew Jaliens, Junior Diaz - Ivica Iliev (86-Rafał Boguski), Gervasio Nunez, Cezary Wilk, Łukasz Garguła (80-Daniel Brud), Andraz Kirm (90-Michał Czekaj) - David Biton.

Fulham FC: Mark Schwarzer - Stephen Kelly, Brede Handeland, Aaron Hughes, Matthew Briggs - Moussa Dembele, Marcel Gecov (75-Steve Sidwell), Dickson Etuhu (88-Kerim Frei), Orlando Sa (58-Pajtim Kasami), Damien Duff - Andrew Johnson.