Wisła Kraków najlepsza po jesiennej rundzie ekstraklasy. W niedzielnym spotkaniu mistrzowie Polski zremisowali na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie z Legią Warszawa 0:0.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo dynamiczna. Na boisku zdecydowanie dominowała drużyna z Krakowa. Wiślacy posiadali piłkę przez 67 proc. czasu. Nie udało się im jednak strzelić żadnej bramki. Obie drużyny stworzyły tylko kilka sytuacji podbramkowych.

W drugiej połowie Wisła przypuściła zmasowany atak na bramkę Legii. Bramkarz Łukasz Fabiański jednak za każdym razem ratował skórę swych kolegów. Sporo szczęścia miał także Radosław Majdan, który dzięki ekwilibrystycznym zdolnościom zatrzymał trudną piłkę, którą posłał w jego kierunku Piotr Włodarczyk z Legii. Piłkarzom przez cały nie sprzyjała pogoda - w czasie spotkania padał deszcz i deszcz ze śniegiem.

Obie drużyny zgromadziły w czasie jesiennej rundy rozgrywek po 29 punktów. Na prowadzeniu w tabeli jest jednak Wisła, która ma lepszy bilans bramkowy.

Żadna z drużyn nie dysponowała pełnym składem. W Wiśle kontuzję leczy Arkadiusz Głowacki; nie wystąpił także Radosław Sobolewski, który pauzuje za żółte kartki. Legia była osłabiona o kontuzjowanego Łukasza Surmę i Bartosza Karwana, którego z gry wyeliminowały żółte kartki.