Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 16,1 mln funtów). Dziś tenisistka rozstawiona z numerem trzecim pokonała w dwóch setach Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:3, 6:3.

Rozstawiona z numerem 3. Polka rozpoczęła mecz od przegranego gema i to przy własnym serwisie. Na szczęście szybko odrobiła stratę, a potem dwukrotnie przełamała zajmującą 122. miejsce w rankingu WTA Rybarikovą. Pod koniec pierwszego seta zrobiło się przez chwilę nerwowo, bo Słowaczka zaczęła dobrze serwować, ale w najważniejszym momencie Radwańska zachowała więcej zimnej krwi i wygrała 6:3.

Drugą partię obie tenisistki zgodnie rozpoczęły od przegrywania własnego serwisu. Rybarikova wykorzystała jednego break-pointa, Radwańskiej udało się to dwa razy i Polka wyszła na prowadzenie 2:1. Wówczas niebezpiecznie poślizgnęła się Rybarikova. Słowaczka z grymasem bólu spojrzała na swoje kolano i poprosiła o interwencję lekarza. Po kilku minutach z opatrunkiem na kolanie wróciła na kort. Jednak od tej pory mecz nie stał już na najwyższym poziomie. Rybarikova próbowała walczyć, Radwańska grała spokojnie, choć gdyby grała skuteczniej, skończyłaby mecz szybciej. A tak drugi w tym meczu set zakończony wynikiem 6:3 dla Polki. Całe spotkanie trwało nieco ponad półtorej godziny.

Kolejną rywalką Polki, obecnie trzeciej w rankingu WTA Tour, będzie zwyciężczyni pojedynku byłego numeru jeden na świecie - Amerykanki Venus Williams z Rosjanką Jeleną Wiesniną.