Rozstawieni z numerem 15. Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali australijsko-niemiecki debel Marinko Matosevic i Frank Moser 2:6, 4:6, 6:2, 6:2, 6:1. Tym samym awansowali do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju na trawie w Wimbledonie (pula nagród 22,56 mln funtów).

Polacy rozpoczęli od porażki w dwóch pierwszych setach i wydawało się, że nie zdołają odwrócić losów meczu. Tymczasem dość łatwo wygrali kolejne dwie partie (obie 6:2) i nie dali rywalom szans w piątej odsłonie. W decydującym secie przegrali tylko jednego gema.

Mecz trwał niemal trzy godziny. Wcześniej w sobotę Kubot wywalczył także awans do 1/8 finału gry pojedynczej mężczyzn, pokonując Francuza Benoit Paire'a 6:1, 6:3, 6:4.

W kolejnej rundzie Polacy zmierzą się z Leanderem Paesem (Indie) i Radkem Stepankem (Czechy), którzy rozstawieni są z numerem 4.