Po zwycięstwie nad Agnieszką Radwańską Amerykanka Serena Williams sięgnęła po drugi w ciągu jednego dnia tytuł w wielkoszlemowym turnieju tenisowym na trawiastych kortach w Wimbledonie. Razem ze swoją starszą siostrą Venus triumfowała w deblu.

W finale, który zakończył się tuż przed północą, siostry Williams pokonały czeską parę Andrea Hlavackova - Lucie Hradecka 7:5, 6:4. Mecz trwał niecałe 80 minut. Obie pary zaserwowały po pięć asów, ale to siostry Williams bezbłędnie wykorzystały szanse na przełamanie.

W drodze po tytuł siostry straciły tylko dwa sety. Pierwszego w grze z rozstawionymi z numerem czwartym finalistkami Rolanda Garrosa 2012 Marią Kirilenko i Nadią Pietrową, a drugiego w półfinale, gdy wyeliminowały turniejowe jedynki, mistrzynie US Open 2011 Liezel Huber i Lisę Raymond.

To już 13. wielkoszlemowy i piąty w Wimbledonie tytuł amerykańskich tenisistek. Siostry mają też po pięć tytułów indywidualnych. Serena dogoniła Venus kilka godzin wcześniej, wygrywając z Agnieszką Radwańską.

Dla Hlaváčkovej i Hradeckiej był to pierwszy finał w All England Club. W ubiegłym sezonie Czeszki wygrały Rolanda Garrosa.