W meczu otwierającym 11. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Widzew Łódź pokonał Lecha Poznań 3:2. Mecz był bardzo emocjonujący i stał na wysokim poziomie.

Pierwsza bramka padła już w 2. minucie spotkania. Jej autorem był piłkarz Widzewa – Bartłomiej Konieczny. 20 minut później łodzianie prowadzili już 2:0 po golu Stefano Napoleoniego. Lechici rzucili się do odrabiania strat dopiero w drugiej połowie meczu. W 63. minucie kontaktowego gola zdobył Henry Quinteros. 11 minut później wyrównał kapitan „Kolejorza” Piotr Reiss. Wynik meczu rozstrzygnął w 81. minucie Krzysztof Sokalski.

Piątkowy mecz był 55. pojedynkiem Widzewa z Lechem Poznań. Najwięcej z dotychczas rozegranych meczów zakończyło się remisami (25). W pozostałych częściej wygrywał Widzew (18 razy) niż Lech (12 razy).