​Po 101 miesiącach przerwy piłkarska reprezentacja Polski wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie. PZPN ogłosił, że towarzyski mecz z Koreą Południową na tym obiekcie, w ramach przygotowań do mistrzostw świata, odbędzie się 27 marca 2018 roku. Cztery dni wcześniej biało-czerwoni zmierzą się u siebie z Nigerią.

Stadion Śląski /Andrzej Grygiel /PAP

Poprzednie spotkanie seniorskiej reprezentacji na Śląskim miało miejsce 14 października 2009 roku; Polacy przegrali ze Słowacją 0:1 w eliminacjach MŚ w RPA.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna narodowa ponownie będzie miała możliwość rywalizacji na tym historycznym, wyjątkowym obiekcie, który został całkowicie odnowiony i znowu będzie służył reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim rozegramy jeszcze wiele emocjonujących meczów - powiedział sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki, cytowany na oficjalnej stronie Związku.

Przeciwnikami polskich piłkarzy w grupie H mundialu będą Kolumbia, Senegal i Japonia. I właśnie pod ich kątem wybierani są rywale w meczach towarzyskich.

Turniej w Rosji, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca. Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja - Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie zostanie rozegrany również finał.