Atlanta Falcons i New England Patriots zmierzą się w Super Bowl - finałowym meczu ligi futbolu amerykańskiego NFL, który 5 lutego rozegrany zostanie po raz 51. Muzyczną gwiazdą wydarzenia w Houston ma być ponownie Lady Gaga.

Znacznie bardziej doświadczonym zespołem są w tej finałowej parze New England Patriots, którzy w półfinale bez problemów pokonali Pittsburgh Steelers 36:17 i mają teraz szansę na piąte w historii trofeum. Po raz ostatni triumfowali w Super Bowl przed dwoma laty.

Z kolei dla Atlanta Falcons już sam awans do finału ligi to spory sukces. Tylko raz udało im się zajść tak wysoko - w 1999 roku, ale wówczas okazali się słabsi od Denver Broncos. Do tegorocznego finału awansowali po półfinałowym zwycięstwie 44:21 nad Green Bay Packers.

Super Bowl to najważniejsze sportowe wydarzenie w Stanach Zjednoczonych i jedna z najchętniej oglądanych transmisji w amerykańskiej telewizji. Dzień finału jest także drugim - po Święcie Dziękczynienia - dniem, kiedy w USA... zjada się największą ilość jedzenia.

(e)