Agnieszka Radwańska wygrała 3:6, 6:2, 6:2 z Włoszką Robertą Vinci i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Rzymie. Dziś jeszcze polską tenisistkę czeka też występ w grze podwójnej, razem z Rosjanką Marią Kirilenko.

Już w gemie otwarcia Radwańska straciła swój serwis, dzięki czemu rywalka obejmowała prowadzenie 2:0, 3:1, 4:2 i 5:3, zanim ponownie przełamała podanie krakowianki i zakończyła pierwszego seta wynikiem 6:3, po 38 minutach gry.

W drugiej partii gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do stanu 2:2. Później Polka wygrała kolejne sześć gemów, w tym trzy przy podaniu rywalki i wyszła na 2:0 w decydującym secie, a następnie 4:2.

Później oddała rywalce tylko jednego gema, a spotkanie zakończyła po godzinie i 43 minutach gry wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Wcześniej, w pierwszej rundzie, Radwańska pokonała 6:3, 6:0 Akgul Amanmuradową z Uzbekistanu.

Po południu debel Radwańska-Kirilenko zmierzy się w pierwszej rundzie z Włoszkami Sarą Errani i Karin Knapp, a na zwyciężczynie tego pojedynku czekają już Australijka Alicia Molik i Włoszka Mara Santangelo, rozstawione z numerem czwartym.

Wieczorem start w Rzymie rozpocznie również Alicja Rosolska, razem z Gabrielą Navratilovą. Polsko-czeska para spotka się z ukraińskimi siostrami Aloną i Kateryną Bondarenko.