W polskiej bramce w meczu z Niemcami z pewnością pojawi się Artur Boruc. W środku obrony trener Leo Beenhakker zdecyduje się prawdopodobnie na Jacka Bąka i Michała Żewałkowa. Prawa strona defensywny "zarezerwowana" jest dla Marcina Wasilewskiego, zaś po przeciwnej stronie zadebiutuje Jakub Wawrzyniak albo Paweł Golański.

Zdaję sobie sprawę, że Artur jest pierwszym bramkarzem. Moją rolą jest pracować jak najlepiej i być przygotowanym na wypadek jakiejś nieprzewidzianej sytuacji - przyznaje Łukasz Fabiański. Obok niego na ławce rezerwowych usiądzie Tomasz Kuszczak.

W meczu z Niemcami najpewniej wystąpi także Michał Żewłakow, mimo że grał - z powodu urazu - w niedzielnym spotkaniu towarzyskim z Danią (1:1) w Chorzowie. Zastąpił go wówczas Mariusz Jop. Grałem z Danią dlatego, że Michał był kontuzjowany - Jop nie ma wątpliwości, że zabraknie go w wyjściowej jedenastce w meczu z Niemcami.

Prawa strona defensywny "zarezerwowana" jest dla Marcina Wasilewskiego, zaś po przeciwnej stronie w ME zadebiutuje Jakub Wawrzyniak albo Paweł Golański. Jako defensywni pomocnicy od dawna sprawdzani byli i egzamin zdali Mariusz Lewandowski i Dariusz Dudka. Oprócz nich w środku pola operować będzie Jacek Krzynówek, zaś bliżej linii bocznych Wojciech Łobodziński (z prawej) i Euzebiusz Smolarek (po lewej stronie). Jako jedyny wysunięty napastnik zagra kapitan drużyny Maciej Żurawski.

Podczas zamkniętych treningów Beenhakker ustawia zawodników na pozycjach, na których zaprezentują się przeciwko Niemcom. Selekcjoner często wymienia nazwiska niemieckich piłkarzy i mówi do nas: Dziś będziesz Ballackiem albo Metzelderem. Na pewno to tacy sami ludzie jak my. Trener zna już skład, a my, piłkarze, też już go znamy -stwierdził Jop.

Zobacz film specjalnego wysłannika RMF FM z porannego treningu biało-czerwonych.

Prawdopodobny skład Polski na mecz z Niemcami:

Boruc - Wasilewski, Bąk, Żewłakow, Wawrzyniak - Łobodziński, Dudka, Lewandowski, Krzynówek, Smolarek - Żurawski.