Austriak Stefan Denifl (Aqua Blue Sport) wygrał 17. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Liderem pozostaje Brytyjczyk Chris Froome, który w środę zajął 14. miejsce. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był szósty.

Środowy etap z metą na przełęczy Los Machucos w Górach Kantabryjskich o długości 180,5 km był bardzo wymagający. W końcówce kolarze musieli zmagać się ze stromymi podjazdami. Na stromych zakrętach ograniczona była natomiast widoczność.

28 sekund wolniejszy od Austriaka był Hiszpan Alberto Contador (Trek). Ze stratą minuty i czterech sekund trzeci był Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Astana). Taką samą stratę miał Majka.

Czwarte miejsce zajął Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), który w klasyfikacji generalnej zmniejszył stratę do Foroome'a do 1.16.

Na stromych podjazdach utworzyły się kilkuososobowe grupy. W pojedynkę uciekał jedynie Denfil, którego w ostatniej fazie etapu próbował dogonić Contador wspierany przez miejscowych kibiców. Hiszpan na jednym z podjazdów pozostawił Kolumbijczyka Lopeza, ale ostatecznie nie zdołał dogonić zwycięzcy. Za nimi w kilkuosobowej grupie był Majka, który w klasyfikacji generalnej awansował na 36. miejsce.

Do zakończenia wyścigu pozostały cztery etapy. W czwartek kolarzy czeka trasa z Suances do Santo Toribio de Liebana o długości 169 km.