​Polski team CCC zajął szóste miejsce na pierwszym etapie wyścigu Vuelta a Espana - jeździe drużynowej na czas na odcinku 13,4 km ze startem i metą w mieście Torrevieja. Zwyciężyła Astana, a Kolumbijczyk Miguel Angel Torres został pierwszym liderem.

Kolarze Astany pokonali dystans w czasie 14.51 i uzyskali dwie sekundy przewagi nad ekipą Deceuninck-Quick Step oraz pięć nad zespołem Sunweb. CCC, którego zawodnikami są m.in. Szymon Sajnok i Paweł Bernas, miało 15 s straty.

Piąte miejsce (13 s do liderów) zajęła grupa Bora-hansgrohe, w której składzie są Rafał Majka i Paweł Poljański. Ekipa Lotto-Soudal Tomasza Marczyńskiego była dziesiąta - 19 s.

Ekipa Jumbo-Visma, która uznawana była za faworyta sobotniego, inauguracyjnego etapu, zajęła dopiero 18. miejsce. To efekt upadku kilku zawodników, w tym wicemistrza świata w jeździe na czas z 2017 roku i trzeciego kolarza tegorocznego Giro d'Italia Słoweńca Primoza Roglica.

Tegoroczna edycja Vuelty składa się z 21 etapów i zakończy się 15 września w Madrycie.