Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął drugie miejsce na 13. etapie wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Na wzgórzu La Camperona w Górach Kantabryjskich triumfował po samotnym finiszu Hiszpan Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias).

Liderem Vuelty jest Jesus Herrada / MANUEL BRUQUE /PAP/EPA

Rodriguez zachował najwięcej sił z grupy około 30 uczestników ucieczki, która porwała się na pięciokilometrowym finałowym podjeździe. Na mecie wyprzedził o 19 sekund Majkę oraz o pół minuty Belga Dylana Teunsa (BMC).

Michał Kwiatkowski (Sky) został sklasyfikowany na 40. pozycji ze stratą blisko czterech minut do Rodrigueza.

Czerwoną koszulkę lidera zachował Hiszpan Jesus Herrada (Cofidis), ale jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Brytyjczykiem Simonem Yatesem (Mitchelton-Scott) zmalała o połowę - do minuty i 42 sekund.

Majka awansował na 18. miejsce - strata 4.45, a Kwiatkowski spadł na 19. lokatę i traci do lidera 5.02.