Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar) wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana z Benidorm do Calpe (199,6 km). Nowym liderem został drugi na mecie Irlandczyk Nicolas Roche (Sunweb). Rafał Majka (Bora-hansgrohe) finiszował na 18. pozycji i jest dziesiąty.

Quintana minął metę samotnie, pięć sekund przed Roche'em i Słoweńcem Primozem Roglicem (Jumbo-Visma). Dotychczasowy lider, Kolumbijczyk Miguel Angel Torres (Astana) finiszował ze stratą 37 sekund na 15. pozycji. Taki sam czas uzyskał Majka.

Roche był już liderem Vuelty przez jeden dzień w 2013 roku, kiedy ukończył wyścig na piątym miejscu. W klasyfikacji generalnej po dwóch etapach wyprzedza Quintanę o dwie sekundy i innego Kolumbijczyka Rigoberto Urana (Education First) o osiem.

Majka awansował z 18. na 10. pozycję. Do lidera traci 46 s.