Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce są brązowymi medalistami Ligi Mistrzów. W meczu o trzecie miejsce Kielczanie pokonali niemieckie THW Kiel 28:26. To drugi brązowy medal w historii klubu.

Mecz o brąz był niezwykle wyrównany. Do przerwy na świetlnej tablicy w Kolonii widniał remis 12:12. Praktycznie od początku drugiej połowy na prowadzeniu byli mistrzowie Polski, ale ich zwycięstwo nie mogło być pewne aż do przedostatniej minuty meczu, gdy Sławomir Szmal odbił dwa kolejne rzuty THW Kiel.

Bramkarz Vive Tauronu poprowadził dziś drużynę do brązowego medalu. Zagrał znacznie lepiej, niż w sobotnim półfinale z Barceloną - miał aż 37 proc. skuteczności w obronie. Drugim argumentem, który przeważył szalę na korzyść drużyny z Kielc był Karol Bielecki. Lewy rozgrywający rzucił dziś aż 9. bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie.

To drugi w historii brązowy medal Ligi Mistrzów dla piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce. Co ciekawe, dwa lata temu w meczu o brąz także okazali się lepsi od THW Kiel.