Łukasz Kubot zakończył swoją przygodę z singlowym turniejem US Open już na pierwszej rundzie. Polski tenisista nie sprostał Argentyńczykowi Leonardo Mayerowi - przegrał w trzech setach 4:6, 4:6, 5:7. Teraz pozostaje mu tylko występ w turnieju deblowym.

Spotkanie trwało ponad dwie i pół godziny. W pierwszym secie Kubot raz przełamał serwis rywala, któremu ta sztuka udała się aż dwa razy. Argentyńczyk zwyciężył pierwszego i drugiego seta 6:4. Zachował zimną krew także w trzecim secie, gdy przy stanie 5:5 zwyciężył gema przy serwisie Polaka. Potem nie dał sobie odebrać własnego podania i ostatecznie zwyciężył w trzysetowym boju.

Łukasz Kubot wystąpi jeszcze w turnieju deblowym. W parze z Rosjaninem Michaiłem Youhznym zmierzy się w drugiej rundzie z hiszpańskim duetem Granollers - Lopez.